Teisipäev, veebruar 4, 2014
 

Jääolud muudavad Triigi-Sõru liini sõiduplaani

Sõru–Triigi laevatee on külmade ilmadega kattunud jääga ning kui pausid reiside vahel jäävad liiga pikaks, ei pruugi laevatee olla enam läbitav. Seetõttu on vedajafirma OÜ Väinamere Liinid kahel laupäeval juba teinud kaks lisareisi. Lisareiside tegemine otsustatakse vastavalt ilmaoludele jooksvalt.
Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin selgitas, et tavapärase sõiduplaani puhul ei toimu Sõru–Triigi liinil talviti laevaliiklust pea 40 tundi järjest, jääolude erigraafiku puhul viiakse pausid alla 15 tunni. “Eriti keeruliseks muudavad laevatee läbitavuse ilmaolude koosmõjud, kus lumesadu, tuisk ja pakane suudavad ühe ööga laevatee kinni katta lume ja jää seguga, mis takistab laeva liikumist oluliselt tugevamalt kui lihtsalt jääs sõit,” selgitas Hiiuväin. Lisareiside eesmärk ongi tagada tihedama laevaliiklusega jäävaba kanal.
Tavapärased sõiduplaanijärgsed väljumised esmaspäeval, kolmapäeval, reedel ja pühapäeval toimuvad. Muutunud on hommikuse Triigi sadamast väljumise aeg, senise kella 9.30 asemel väljub Kõrgelaid kell 10.
Raskete jääolude tõttu kestis reedehommikune reis pea neli tundi. Seetõttu hilinesid ka kõik järgmised väljumised. Sõrult kell 14 väljuma pidanud reis algas kella 15 paiku.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411