Teisipäev, veebruar 11, 2014
 

In Memoriam Viivi Lindpere 9. veebruar 1939–6. veebruar 2014

erakogu
erakogu
Meie kallis ema, vanaema, ämm, õde, tädi, vanatädi Viivi Lindpere lahkus meie juurest 6. veebruari hilisõhtul pärast pikka ja kurnavat haigust.
Ta kustus vaikselt oma isakodu lähedal asuvas Pilistvere hooldekodus, kus tema süvenevale Alzheimeri tõvele pea viie aasta jooksul tubli ja hoolitseva personali toel leevendust pakuti.
Viivi Lindpere ärasaatmine leiab aset 15. veebruaril kell 12 Tallinna krematooriumis, Pärnamäe tee 36. Tema tuhk sängitatakse mulda kevade alguspäeval 20. märtsil Käina kalmistule Hiiumaal.
Viivi Lindpere sündis 9. veebruaril 1939 kooliõpetaja perre. Lisaks koolidirektori kohale pidas tema isa Otto Aleksander koorijuhi ametit ja valdas pillimängu seitsmel muusikainstrumendil. Isalt, kes tema sügavaks eeskujuks sai, päris Viivi nii kutsumuse lapsi õpetada kui armastuse muusika vastu. Koorides ja ansamblites lauldes kandis ta tihti solisti tiitlit. Õpetajaamet, millele ta üle 40 aasta oma elust pühendas, viis Viivi juba 18aastasena Hiiumaale.  Ta ei õpetanud lastele mitte ainult koolitarkuseid, vaid tegeles aktiivselt ka huvitegevuse edendamisega. Tänu tema mitmekülgsetele annetele juhendas ta näiteks näitemänge ning rahvatantsu- ja liikumisrühmi olles režissöör, lavaseadja, kostüümikunstnik ja nende õmbleja ühes isikus. Samuti armastas ta lastega peale tunde rahvastepalli või lauamänge mängida ja talviti uisutada. Tema õppetöö abimaterjalid olid alati loomingulised: hoole ja armastusega ette valmistatud, mille tegemiseks ta õhtuti ohtrasti aega investeeris.
Viivi oli kohusetruu ka pereemana ega lubanud endale päevatöödest enne öörahu, kui pesuhunnik triigitud või parasjagu pooleliolev riideese tütardele valmis õmmeldud oli. Nõnda juhtuski, et ta tihtipeale öösiti vaid kolmeks-neljaks tunniks sõba silmale sai. Pühapäeviti, kui aega rohkem oli, armastas ta põhjalikumalt kokakunstile pühenduda. Tema valmistatud kapsarullidele, ühepajatoidule, lumepallisupile või liivakookidele mõeldes läheb suu siiani vesiseks.
Leinama jäävad tütar Diana laste Mariti, Jürg Johannese, Diana Mariaga ning abikaasa Jürgiga ja tütar Ilona kaasaga, õed Hille, Erika ja Ada perede ning laste peredega.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411