Teisipäev, veebruar 4, 2014
 

3000 eurot vastsündinute heaks

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kolmapäeval andsid Selveri töötajad Ülle Vann ja Aarne Neevits Hiiumaa haiglas üle Selveri ostjate annetatud 3054 eurot vastsündinute kuulmisuuringuteks vajaliku otoakustilise emissiooniaparaadi ostmiseks.
Tänavu annetasid Hiiumaa Selveri ostjad heategevuskampaania “Koos on kergem” raames haigla toetuseks pooltuhat eurot enam.
“Üksteise aitamine pakub rõõmu nii abisaajatele kui abiandjatele. Kampaania on eriti väärtuslik sellepärast, et saame aidata oma maakonnahaigla laste ja sünnitusosakonda vajalike tarvikute ostmisel,” ütles Hiiumaa Selveri juhataja kt Aarne Neevits toetustšekki üle andes.
Suhteliselt väike, kohvrisse mahtuv kuulmisuuringute aparaat maksab 4500 eurot ja haiglal on seade juba käes. “Aparaat on kohal, personal välja õpetatud ja esimesed uuringudki juba tehtud,” ütles Hiiumaa haigla ülemõde Riina Tamm. Ta rääkis, et tänavu sündinud kaheksal poisil on kõigil hea kuulmine ja et meie sünnitusosakond oli ainuke Eestis, kus seda aparaati veel ei olnud.
Hiiumaa haigla peaarst Gennadi Aavik selgitas, et selle aparaadiga tehtud uuringute tulemusena saab kuulmislangust varakult diagnoosida ja ravida, seega on ka ravitulemused paremad. “Selveri ostjate abi haiglale on väga vajalik,” kinnitas peaarst.
Möödunud aastal osteti toetusraha eest laste taastusravi vahendeid.
Tänavu ulatus kõigis Eesti Selverites kogutud annetuste kogusumma 100 000 euro piiri. Võrreldes mullusega annetasid Selveri kliendid 12 000 eurot rohkem.
Heategevusraha koguti kõigis Eesti Selverites oma maakonnahaiglale just neile tarvilike vahendite ostmiseks. Hiiumaa haigla sai toetuse kuuendat korda. Heategevuskampaania ajal on kõikides Selverites üleval korjanduskastid.
Kümnendat korda korraldatud kampaania “Koos on kergem!” eesmärk on abistada Eesti haiglate lasteosakondi. Esimest korda tehti seda 2003. aastal, kui koguti raha Tallinna lastehaiglale. 2005.  aastast kogutakse annetusi iga piirkonna haiglale, kus Selver asub, praeguseks kokku 16 haigla toetuseks.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411