Reede, jaanuar 31, 2014
 

Virmalisekütid jõudsid viperusteta polaarjoone taha

Valmar Voolaid
Kolm saarlast, kaks hiidlast ja üks pärnakas, kel eesmärgiks nädala jooksul üles pildistada maailma kõige uhkemad virmalised, jõudsid esmaspäeval polaarjoone taha.
Pühapäeva südapäeval Saaremaa selja taha jätnud reisiseltskond jõudis sihtkohta Soomes Kilpisjärvil ööpäev hiljem kella poole kaheteistkümne ajal päeval.
Üks virmaliseküttidest, Meie Maa fotograaf Valmar Voolaid ütles, et kohalesõit oli pikk ja väsitav, üle 24 tunni autoga.
“Autojuhid vahetusid pea iga 350 kilomeetri tagant. Kogu sõit möödus ööpimeduses, nii et suurt midagi peale linnade kuma ja tänavalaternate ei näinud,” sõnas Voolaid.
Polaarjoone taha objektiiviga virmalisi püüdma sõitsid Valmar Voolaid, Meriliis Metsamäe ja Manuel Lember Saaremaalt, Argo Nurs ja Pääro Metsand Hiiumaalt ning Tea Kaasik Pärnust.
“Ainuke valgusallikas öösel on virmalise kuma – seega kõik on roheline,” kirjeldas Argo Nurs oma Facebooki-lehel. Ta lisas samas, et kõige külmem on olnud 24 miinuskraadi. Valmar Voolaid ütles, et koos tuulekülmaindeksiga on nad tunda saanud -38kraadist pakast.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411