Reede, jaanuar 3, 2014
 

Vandaalid langetasid Kärdlas puid

erakogu
Lisaks keskväljaku jõulukuuse kallal vandaalitsemisele saeti Kärdlas maha puid mitmel pool.
Kui keskväljaku kuuske prooviti saagida maha 22. detsembri varahommikul, siis Pritsumaja parkla juurest, Pätipargist ja Põllu tänava otsast saagisid kurikaelad puid ilmselt järgmisel ööl.
Hiiu tänava alguses, Pritsumaja parkla kõrval asuvalt Illar Tuuliku krundilt saeti maha umbes viisteist aastat tagasi istutatud nulg. “Muidugi oli kahjutunne tohutu, kui omaistutatud ilus puu nii julmalt maha saeti,“ ütles Tuulik.
Puu saagimisest sai ta teada alles politseilt, kui vormikandjad tulid teda hommikul küsitlema ega ta pole midagi kuulnud-näinud. Kui ta juhtunut vaatama läks, avanes masendav vaatepilt: puu kahemeetrine latv oli visatud naabri aeda ja ülejäänud osa vedeles kolmes tükis maas. “Koristasin need sealt maast ära ja ladva viisin tuppa kuusepuuks,“ ütles Tuulik.
Ta ei oska oletada, kes ja miks umbes viiemeetriseks kasvanud nulu neljaks tükiks saagis.
Tuulik rääkis, et pritsumaja parklast mitte kaugel, üle tee asuva silla juures oli samal ajal maha saetud mänd. “Päeval tükeldasid töömehed seal ka leppa, ilmselt oli see ka kahjustatud,” pakkus Tuulik.
Vallavalitsusest öeldi, et  töömehed saagisid 23. detsembril tõesti pargist maha kaks ohtlikuks muutunud leppa, mida oli öösel vigastatud.
Lisaks oli samal ajal maha saetud mitme meetri kõrgune mänd Põllu tänava otsas asuva parkla juurde kasvama pandud puurivist.
Politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht ütles, et kõikide puude langetamiste kohta on politseil info olemas, väärteomenetlus alustatud ja kahjud täpsustamisel. “Kas antud saagimised on mingi teise süüteoga ehk näiteks mõne tööriista vargusega seotud, on vara öelda,“ vastas Tammeleht küsimusele, kas puude saagijaks võis olla varas, kes võttis Palukülas asuvast abihoonest mootorsae ja kütusekanistri.
Loe lisaks lk 3.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411