Teisipäev, jaanuar 28, 2014
 

Uue finantsjuhi leidmiseks kulus Emmaste vallal ligi kolm kuud

Emmaste valla finantsjuhi kohal töötab 9. jaanuarist Heidi Siirus. Uue töötaja leidmiseks kulus vallal ligi kolm kuud. Esimene kuulutus avaldati Hiiu Lehes mullu 17. septembril ja uut töötajat sooviti ametisse panna juba 1. novembrist.
Tähtajaks laekus finantsjuhi ametikoha konkursile kolm avaldust, kuid konkursikomisjon ei valinud neist ühtegi välja. “Seda, miks eelmine vallavalitsus vastavasisulist otsust ei teinud, ei oska praegune vallavalitsus kahjuks kommenteerida,” ütles vallasekretär Kairi Arunurm.
Eelmiselt vallavanemalt Tiit Peedult täpseid selgitusi saada ei õnnestunud, aga arvata võib, et põhjuseks oli konkursi lõpptähtaeg, mis langes kohalike omavalitsuste valimiste järgsele ajale. Teadupärast Emmastes valimiste järel võim vahetus.
Praegune vallavalitsus luges 20. detsembril konkursi luhtunuks, kuna komisjoni hinnangul ükski kandidaat ei vastanud teenistusülesannete täitmiseks kehtestatud nõuetele määral, mis võimaldanuks tal neid täita parimal võimalikul viisil.
Arunurm rääkis, et vallavalitsusel õnnestus leida sobiv kandidaat alles peale konkurssi tänu sellele, et vallale laekus kiri, milles Heidi Siirus tundis huvi, kas vallal oleks pakkuda tema haridusele ja oskustele vastavat tööd.
Siirus otsustati nimetada ametisse konkursiväliselt otstarbekuse kaalutlusel, kuna avaliku teenistuse seadus võimaldab peale konkursi luhtumist nimetada ametikohale sobiv isik ametisse ilma uut konkurssi korraldamata.
Siirus õppis Tallinna tehnikaülikooli ehitusteaduskonnas logistikat, sai bakalaureusekraadi 2012. a kevadel ja sügisest alustas magistriõpinguid samal erialal, transpordi planeerimise õppesuunal. Magistriõpingud planeerib ta lõpetada sel suvel.
“Olen Hiiumaalt pärit ja tahan siia ka elama jääda,” selgitas Siirus, mis motiveeris Hiiumaal tööd otsima. Emmaste valla finantsjuhi ametit nimetas ta sobivaks, kuna on selle ala vastu suurt huvi tundnud juba ammu ning läbinud ülikoolis mitmeid majandusarvestuse alaseid ained. Lisaks on tal raamatupidaja kutsetunnistus.
Enne Siirust töötas valla pearaamatupidajana Aira Lerch, kelle enam kui 20aastane tööperiood Emmaste vallamajas lõppes mullu sügisel.
HERGO TASUJA

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411