Teisipäev, jaanuar 28, 2014
 

Turvaliselt jääl

Eks Hiiumaa lapsed ole ikka aega-ajalt “täied saanud” st mõnda Kärdla ojasse sisse sulpsanud ja kummikud-saapad vett täis tõmmanud.
Neljapäeval juhtunu, kus koolilapsed jooksid otse üle Nuutri jõe ja koolitüdruk üht jalga pidi jäässe vajus, oli natuke tõsisem – läbi jää vajunud tüdruk ei suutnud jalga jääaugust ise välja tõmmata. Hea, et olid tublid kaaslased, kes kohe appi ruttasid ja klassiõe välja aitasid.
Eilsest on Mängude maja juures valmis liuväli ja loodame, et nüüd lähevad kõik lapsed pigem sinna. Igaks juhuks võiks lapsevanemad lapsi siiski hoiatada, et lumekatte all olev jää ei pruugi turvaliselt tugev olla ning märkamata võivad jääda nõrgad kohad ja jääaugud. Kuigi tänavu on sileda ja tugeva jää tekkeks olnud väga soodsad ilmad, on nüüd veetase langenud ja jää alt tühi – seegi võib põhjustada jää purunemist.
Tore, et Hiiumaa päästjad rajavad liuväljasid asfaldiplatsidele – siis ei pea lapsed ohtlikule jõejääle uisutama minema.
Kiiduväärt on ka Kaia Põtteri algatus – läksid perele liuvälja tegema ja kuna ilusat jääd oli nii palju, lükkasid lahti platsi kõigile soovijaile.
Head ja turvalist libisemist turvalisel jääl!

28. jaanuar 2014

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411