Õpilaste jooksuvõistluste edukaimad Anet Post ja Kevin Koit

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Tiina Koit
Hiiumaa kiireimad  koolinoored on Anet Post ja Kevin Koit, mõlemad õpivad Kärdla koolis.
Emmaste spordihallis peeti jaanuari keskpaigas koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlused jooksualadel: kavas olid 50 m jooks, 50 m tõkkejooks, süstik- ehk klotsijooks 4×10 m ning võistkondlik pendelteatejooks.
Kõige rohkem esikohti, 15 said Kärdla ühisgümnaasiumi sportlased, Käina gümnaasiumi sportlased võitsid seitse, Emmaste ja Lauka põhikool kumbki kaks ja Palade põhikool ühe esikoha.
Kõigi kolme jooksuala esikohad oma vanuseklassis noppisid Anet Post ja Kevin Koit, mõlemad õpivad Kärdla koolis.
4.–5. klasside tüdrukute arvestuses oli esikolmik 50 m jooksus Siiri Talts (KÜG), kes võitis ajaga 8,2 sek, talle järgnesid Eliise Kaups (Käina) ja Stiina Lepamaa (Käina).
50 m tõkkejooksus võitis Siiri Talts ajaga 10,2 sek. Teise tulemuse sai Karoliina Mustkivi (Käina), kolmandat-neljandat kohta jagasid Eliise Kaups (Käina) ja Riste Sofie Käär (Emmaste).
Süstik- ehk klotsijooksu, kus võistleja peab jooksma neli korda 10 meetrit ja klotse teisaldama, võitis Stiina Lepamaa tulemusega 10,88 sek, talle järgnesid Aiki-Kerlin Paap (Käina) ja Siiri Talts.
Poistest võitis 50 m jooksu Joel Hiis (KÜG) ajaga 7,5 sek, järgnesid Marcus Mäll (KÜG) ja Kert Kütt (KÜG).
Tõkkejooksus sai jälle esikoha Joel Hiis ajaga 9,0 sek Markus Pinki (KÜG) ja Gabriel Vannase (Käina) ees.
Klotsijooksu võitis Marken Tisler ajaga 10,66 sek (Käina), teise koha sai Joel Hiis ja kolmanda Marcus Mäll.
6.–7. klasside tüdrukute 50 m jooksus saavutas esikoha Liisi Kajo (Emmaste) ajaga 7,8 sek. Talle järgnesid Kelly Nurk (KÜG) ja Kristina Joarand (KÜG).
50 m tõkkejooksus sai esimeseks Kristina Joarand tulemusega 9,2 sek, teiseks Sonja Sõrmus (Käina) ja kolmandaks Liisi Kajo.
Klotsijooksu võitis Roberta Mikk (Käina) tulemusega 10,65 sek, järgnesid Kristina Joarand ja Karin Pisa (Käina).
Poiste arvestuses võitis 50 m jooksu Kevin Koit (KÜG) ajaga 7,0 sek, järgnesid Edgar Liiber (KÜG) ja Rein Reinu (Käina).
50 m tõkkejooksu esikoha sai jälle Kevin Koit ajaga 8,7 sek, teise koha Rein Reinu ja kolmanda Rasmus Kraavik (Käina).
Ka klotsijooksu võidu võttis Kevin Koit tulemusega 10,44 sek, teise koha sai Rauno Rand ja kolmanda Rein Reinu.
8.-9. klasside tüdrukute arvestuses võitis 50 m jooksu Janne Nurk (KÜG) ajaga 7,9 sek, järgnesid Marje Põldma (Käina) ja Gerda Kangur (Käina).
Tõkkejooksus sai esikoha Raili Utrop (Palade) ajaga 11,6 sek, järgnesid Marje Põldma ja Gerda Kangur.
Klotsijooksu võitis Marje Põldma ajaga 11,09 sek, teise koha sai Emma Kaups (KÜG) ja kolmanda Raili Utrop.
Poiste 50 m jooksu viis Laukale Robin Niidas, kes sai aja 6,6 sek, järgnesid Marko Pruunlepp (Emmaste) ja Marko Nurk (KÜG).
Tõkkejooksu võitis Marko Pruunlepp, Andro Pere (Palade) ja Marko Nurga ees.
Klotsijooksu esikoha sai jällegi Robin Niidas, järgnesid Marko Pruunlepp ja Kristo Holtsmann (Lauka).
10.–12. klassi tüdrukute 50 m jooksu esikoha sai Anet Post (KÜG) ajaga 7,5 sek, järgnesid Evely Kullamägi (KÜG) ja Kertu Rand (KÜG).
Tõkkejooksus sai Anet Post aja 9,2 sek. Ka klotsijooksu võitis Anet Post ajaga 10,97, teise koha sai Evely Kullamägi.
Poiste 50 m jooksu esikoha sai Jarek Elmi (Käina) ajaga 6,7 sek, järgnesid Gregor Kiin (KÜG) ja Erik Salusoo (KÜG). Ka klotsijooksu võitis Jarek Elmi ajaga 9,03 Hannes Teidla (KÜG) ja Gregor Kiini ees.
Tüdrukute pendelteatejooksu võitis KÜG I koosseisus Siiri Talts, Kelly Nurk, Janne Nurk, Kristina Joarand. Teise koha sai Käina II koosseisus Eliise Kaups, Anna Maria Mustkivi, Gerda Kangur, Karin Pisa. Kolmanda koha saavutas Käina I võistkond: Stiina Lepamaa, Sonja Sõrmus, Marje Põldma, Roberta Mikk.
Poiste pendelteatejooksu esikoha gümnaasiumiosas sai KÜGi võistkond koosseisus Hannes Teidla, Gregor Kiin, Kert Kütt ja Erik Salusoo. Põhikooli osas võitis KÜG I võistkond: Joel Hiis, Kevin Koit, Marko Nurk, Edgar Liiber. Teise koha sai Lauka: Kenet Vaino, Risto Püssim, Kristo Holtsmann, Robin Niidas ja kolmanda Palade I: Rait Tustit, Hendrik Reinpal, Rait Penkin, Egert Aale.