Reede, jaanuar 17, 2014
 

Omanikku ootavad kaks paati ja kaksteist jalgratast

www.politsei.ee
Kärdla politseijaoskonna leiunurka lisandus mullu maikuust alates kaks paati ja kaksteist jalgratast, mis seal seni omanikku ootavad.
Hiiu Leht annab leidudest lühikese ülevaate, kuna tänu mullu ilmunud samalaadsele infole sai vähemalt üks õnnelik inimene oma ratta kätte.
Paarisaeruline puupaat koos metallist ankruga leiti mullu 29. oktoobril Malvaste küla Mangu rannast, helehall aerudega kummipaat kusagilt Kõrgessaare valla maadelt juulikuus.
Pruuni värviga ülevärvitud naiste jalgratas leiti 22. oktoobril Pühalepa vallast.
Musta värvi ja sadulata meestejalgratas Classic leiti 11. oktoobril Suuremõisa külast.
7. oktoobril leiti Pühalepa vallast veel üks, sedakorda punast ja valget värvi noortejalgratas Minerva.
Helehalli värvi päevinäinud naistejalgratas leiti 2. septembril Kärdlast.
26. augustil leiti Pühalepa vallast naistejalgratas, mille värvi ega marki pole teada, kuna teatele pilti pole lisatud, samal päeval leiti jalgratas ka Kärdlast – sellegi pilti pole lisatud.
16. juulil leiti sinist ja valget värvi meestejalgratas Minerva Orjaku sadamast. Samast sadamast ja samal päeval leiti ka rattavõrgu ja -korviga pruuni ja hallikat värvi naistejalgratas.
Tõrvanina rannast leiti 6. juunil rattavõrgu ja -korviga roosa naistejalgratas Cresclent.
Veel üks meestejalgratas leiti Kärdlast 5. juunil.
Mai lõpul leiti Kõrgessaare alevikust punast värvi naiste- või noortejalgratas Madison, valge poekilekott sadula ümber.
Nimekirjas viimane on Kärdlast 17. mail leitud valget värvi meestejalgratas Sarda.
Kõik need esemed on hoiul Kärdla politseijaoskonnas Sadama tn 26, infot saab küsida tel 440 1433; 440 1405. Jalgrataste-paatide fotod on ka politsei kodulehel www.politsei.ee/et/politsei-palub-abi/leitud-esemed/.
Politsei kodulehel on kirjas selgitus, et inimene, kes leiab kaotatud eseme, peaks selle viima lähimasse politseijaoskonda või kui selleks pole võimalust, teatama leiust politseile telefoni teel ning sellisel juhul lepitakse kokku, kus ja kuidas leid üle antakse. Kui leiu väärtus on alla 50 euro, siis võib leidja seda ise hoida, kuid ta on kohustatud seda tegema leiu säilimist tagaval viisil.
Leid väljastatakse omanikule kirjaliku avalduse alusel. Avaldus peab sisaldama kaotatud eseme  kirjeldust ja teisi andmeid sel määral, et oleks võimalik tuvastada kaotatud eseme ja leiu samasus (viidates seejuures seerianumbrile, telefoni PIN koodile, eseme eritunnusele, varasemale fotole esemest, võtmete puhul näiteks varuvõtmete ettenäitamisele ja sobivusele vms).

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411