Reede, jaanuar 24, 2014
 

Nukuteater sai uhke trepi

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kärdla nukuteater remondib tasapisi oma Uue tänava maja, teisipäeval sai valmis tööde esimene etapp.
Majast majja rännanud ja nüüd neljandat aastat Kärdlas Uuel tänaval tegutsev MTÜ Kärdla Nukuteater püüab teatrimajakest, milles kunagi asus linnavalitsus, muuta soojapidavaks ja lastesõbralikumaks. Nüüd on juba esimesed tulemused näha, sest ehitusettevõtte OÜ Haasoja töömehed lõpetasid sel nädalal esimese etapi tööd.
Trepi ette tõmmatud linti läbi lõigates tõdes ühingu juhatuse liige Kersti Ojasalu, et see on alles maja rekonstrueerimistööde algus. “See on kümnendik sellest, mis siin majas veel teha tarvis,” ütles Ojasalu tehtut tutvustades. Selle etapi töödega sai uue väljanägemise teatri fuajee, uus koht leiti tualettruumidele, riietehoiule ja kööginurgale.
Suurt rõõmu valmistab nukuteatri perele uus käänuga ja mugavate astmetega trepp, mida mööda on nüüd nii lastel kui vanematel inimestel palju kergem minna teisele korrusele. Sinna aga on kõigil kindlasti tarvis saada, sest nukuteatri teine korrus on kui saladuste laegas, kus vaatajaid ootavad sajad Lea Sibul-Poola valmistatud autorinukud.
“Kõige suurem heameel ongi mul uuest trepist,” ütles Kärdla nukuteatri asutaja Lea Sibul-Poola. “Minu kõige ilusamad hetked Kärdlas on olnudki koos nukkudega, mis nüüdseks näitusel.”
Natuke tuleb veel oodata, sest teatrinukkude näitust, mida varem eksponeeriti Kõrgessaare maantee sotsiaalkeskuses, saab taas näha kevadel.
OÜ Haasoja töödejuhataja Uko Oja rääkis, et keeruline oli välja mõelda, milliseid töid kõigepealt teha, et tulemus oleks terviklik. “Tegime siis need ruumid, mis on olulised,” ütles ta. Veel on vaja kogu majas välja ehitada elektri- ja küttesüsteem, mis praegu paigaldati vaid remonditud ruumidesse. “Mõistlikum oleks teha terve korrus korraga,” nentis Oja. Nii näiteks ei saa praegu põrandakütet enne kasutusele võtta, kui kogu majas on remont tehtud. Nõnda et selle ajani tuleb jätkuvalt tassida ahjudesse puid või kütta kuluka elektriga.
Nukuteatri hoone rekonstrueerimise I etapi eelarve oli 22 300 eurot, sellest 20 000 eurot on LEADER-programmi toetus, 1650 eurot Hiiu vallalt  ja ülejäänu nukuteatri omapanus, millele lisandub vabatahtlike 372 töötundi akende restaureerimisel. Hiidlaste Koostöökogu toetas 7000 euroga ka hoone rekonstrueerimisprojekti koostamist.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411