Reede, jaanuar 17, 2014
 

Muuseumireformi surve

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene ütles, et ministeerium ei survesta Hiiumaa omavalitsusi Hiiumaa muuseumi sihtasutust moodustama. Samas kõneles ta sihtasutuse moodustamisest juba kui sündinud faktist.
Rahvasuus liigub jutt, et keegi olevat ähvardanud – kui maikuuks sihtasutust ei ole tehtud, jääb teile st hiidlastele ainult Pikk maja ja kaks töötajat!
Külajutud on muidugi liialdatud, aga ka Hiiumaa omavalitsuste liidu juhataja Üllar Padari ütleb, et saare omavalitsused tajuvad riigipoolset survet sihtasutuse moodustamiseks. “See on omavalitsuste fakti ette panek ja nii ei tohiks riiki juhtida,” leiab Padari.
Pärast detsembrikuu kokkusaamist teatati teleuudistes, et juba on saare omavalitsustega olemas kokkulepe muuseumi sihtasutamiseks, ometi pole valdade volikogudes seda üldse veel arutanud. Ja teadaolevalt on volikogude ainupädevuses niisuguse kohustuse võtmine.
Ja kohustus, mis saare omavalitsustele võib osutuda ülejõukäivaks, ühe muuseumi koos kõigi selle funktsioonidega ülalpidamine väikese rahvaarvuga saarel kindlasti on.
Maarja Vaino hoiatab Postimehes ilmunud arvamusloos, et kui muuseumireformi käigus kerkib esiplaanile muuseumide majanduslik efektiivsus, toob see kaasa tagajärjed: “Ei ole vaja palju fantaasiat, et mõista, mida selline statistiline absurd kaasa toob: kui kogu energia läheb ettevõtte efektiivseks ülalhoidmiseks, ei ole enam sisuloojaid. Sisuloojateta ei ole varem või hiljem muuseumil pakkudagi enam muid teenuseid kui kohvik ja pood (sõltuvalt asukohast võib ka tasuline WC päris tulus olla).”

17. jaanuar 2014.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411