Reede, jaanuar 31, 2014
 

Meie Lea saab Anija valla aukodanikuks

Krstiina Gilts Stenhardt
Vabariigi aastapäeva eel antakse Kärdla nukuteatri asutajale Lea Sibul-Poolale Anija valla aukodaniku tiitel.
Selle austava nimetuse pälvib ta teatri Kehra Nukk asutamise ja pikaajalise juhtimise eest.
Lea Sibul asutas Kehra Nuku 1963. aastal ja juhtis seda 32 aastat. Aastas andis ta välja vähemalt kaks etendust.
Kehra nukuteatri juurde on järelkasvu koolitamiseks loodud õppestuudio Krõll.
Anija vallavanem Arvi Karotam rääkis, et mitmed Sibul-Poola õpilased on tänasenigi veel Kehra Nukus tegevad ja professionaalsetest näitlejatest on seal alustanud näiteks Ingomar Vihmar.
Sibul-Poola saab Anija vallalt aukodaniku märgi, tunnistuse ja 550eurose toetuse. Tema nõusolekul paigutatakse ta foto alaliselt Anija vallavalitsuse peahoonesse aukohale.
Aukodaniku tiitel antakse üle 21. veebruaril Eesti vabariigi aastapäeva pidulikul vastuvõtul Kehras või toimetetakse see aukodanikule koju, kui ta ei saa vastuvõtul osaleda.
1997. aastal kolis Lea Sibul-Poola Hiiumaale ja järgmisel aastal asutas Kärdla nukuteatri. Nukuteatris on ta väärikale eale vaatamata tegev siiani.
Lea Sibul-Poola on valmistanud üle tuhande teatrinuku. Praegu on tema nukke lisaks Kärdla nukuteatrile hoiul nii Kehras kui NUKUmuuseumis Tallinnas.
Aastaid tagasi soovis tema nukkude kollektsiooni endale saada üks suur muuseum, kuid Lea otsustas, et nukud jäävad siiski Hiiumaale.
Aastaid pole nukkudele leitud sobivat näitusepinda, mõnda aega eksponeeriti neid Kõrgessaare maanteel asuvas sotsiaalkeskuse majas.
Uuenevas nukuteatris loodetakse nukkude näitus avada Uus tn 1 maja teisel korrusel, kus nukke vahepeal hoiti ja kuhu nüüd tänu uuele trepile pääseb ka väärikas eas nukumeister.
Lea Sibul-Poolat on tunnustatud Eesti NSV teenelise kultuuritegelase aunimetusega. Ta on ka rahvusvahelise nukuteatrite liidu UNIMA Eesti keskuse auliige. Ta on pälvinud Hiiu maakonna teeneteplaadi ja Kärdla linna preemia.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411