Reede, jaanuar 31, 2014
 

Matemaatikaolümpiaadil olid esindatud kõik koolid

Laupäevasel matemaatikaolümpiaadil lahendas ülesandeid 64 õpilast kõikidest Hiiumaa koolidest.
Rohkem osalejaid oli neljandatest – 15 ja seitsmendatest klassidest – 14. “Tore, et osales nii palju õpilasi kõikidest maakonna koolidest. See näitab, et õpilastel ja õpetajatel jätkub huvi ja tahtmist tegeleda matemaatikaga tunniväliselt,” ütles maakonna matemaatika ainesektsiooni juhataja Urve Pärnamaa.
Ta tõdes, et 9. klassi ülesanded olid juba mitmendat aastat tavaklassi õpilase jaoks rasked. “Kuigi paljud õpilased õpivad ka Tartu ülikooli teaduskoolis, jäi sellestki väheseks olümpiaadiülesannete lahendamiseks,” märkis Pärnamaa, kes ise õpetab matemaatikat Käina koolis.
Parima tulemuse, 80 protsenti ülesannetest lahendasid Kärdla ühisgümnaasiumi 5. klassi õpilane Andres Sõmer, kelle matemaatikaõpetaja on Ruth Alas, ja Käina gümnaasiumi 7. klassi õpilane Harli Lees, kelle õpetaja on Peep Randviir.
4. klassi õpilased pidid lahendama 15 ülesannet, 5.–9. klassi õpilastel tuli lahendada kaheosaline töö, millest esimene koosnes kümnest nn 2 punkti ülesandest, kus tuli anda ainult vastus. Teises osas olid mahukamad ülesanded, mis nõudsid lahenduse selgitamist ja lahenduskäigu kirjapanekut.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411