Teisipäev, jaanuar 21, 2014
 

Lumivalgekeses tantsib laval 70 Tiina tantsustuudio õpilast

Liina Siniveer
Tiina tantsustuudio toob järgmisel nädalal lavale Tiina Kaevu uhiuue tantsuetenduse, milles teevad kaasa stuudio kõik viis põhirühma 70 tantsijaga.
Tantsuõpetaja Tiina Kaev selgitas, et tegelasi on Lumivalgekese muinasjutus piisavalt, et kõik 70 tantsijat omale rolli saaks. “Lumivalgeke, kuninganna ja seitse pöialpoissi on peategelased, aga loos on ju näiteks palju loomi,” selgitas Kaev. “Lavastamismaad ikka seal jagub!”
Eelmise kolmapäeva pärastlõunal tegid parasjagu proovi pöialpoisid, kuninganna ja kuninganna saatjaskond. Tüdrukud rääkisid, et tantsuetenduseks valmistumine on tore ja erilisem, teistsugusem tavapärasest esinemisest.
“Tantsijatel on rohkelt mänguruumi,” jätkas Kaev tüdrukute mõtet. “Ja noored saavad etenduses ka oma näitlejameisterlikkust näidata.”
Muidugi nõuab lavastuseks valmistumine ka tavapärasest rohkem harjutamist. Nädalas on kaks põhitundi, aga peategelased harjutasid eelmisel nädalal viis-kuus korda. “Minu jaoks lõppemotsioon korvab kõik selle töö,” ütles Kaev.
Sama rühm, kes kolmapäeval proovis oli, käis jaanuari keskpaigas ka uuel üleeestilisel Tantsukarusselli võistlusel Põlvas, kust tagasi tuldi üheksanda kohaga. “Lootsime südames võib-olla veidi kõrgemat kohta, aga lõppude lõpuks tüdrukud tegid hea esituse,” oli tantsuõpetaja Kaev rahul.
Tänavune tantsuetendus on pea täielikult Tiina Kaevu autorilooming – ta on teinud kogu etenduse koreograafia ja loonud just selle lavastuse jaoks enamiku tantse. “Etenduse lõpuosas on kasutatud vanu seltskonnatantse, mida olen ise rühmadele seadnud, aga ülejäänu kõik on autorilooming. Varasemaid tantse olen kasutatud ainult kaht – ülejäänud on kõik selle sügise looming,” selgitas Kaev.
Ka etenduse kostüümid kujundas Tiina Kaev ise, nende valmistamisel oli abiks õmbleja. Kõigil esinejatel on aga lausa mitu kostüümi. “Laval võib näha päris toredat kostüümide paraadi,” kinnitas lavastaja.
Lavastuse ettevalmistamine algas sügisel ja kestab viimaste proovideni. Tantsustuudio annab Kärdla kultuurikeskuses kolm pooleteisttunnist etendust, millest üks juba välja müüdud.
29. jaanuari esietendusel, mis algab kell 19, osalevad ka stuudios tantsivad lasteaialapsed oma tantsukestega, et nemadki saaks enne etendust näidata, mida on õppinud.
30. jaanuari hommikuse, lasteaialastele ja kooliõpilastele mõeldud etenduse 210 kohta on müüdud. Samal õhtul kell 19 toimub kolmas etendus.
Mullu tõi tantsustuudio lavale “Lumekuninganna”, mille kolm etendust tõid täissaalid.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411