Reede, jaanuar 31, 2014
 

Kirjanikega kohvilauda!

See imetabane võimalus avaneb meil juba kolmapäeval, 5. veebruaril, kui Avevita-Avele (aga nii mind mõned kutsuvad) tuleb külla lausa kolm nimekat kirjanikku.
Esialgu tahtis mulle külla tulla ainult Jan Kaus, aga õige pea haakisid end talle sappa ka Birk Rohelend ja Jürgen Rooste – ikka sellesama jutuga, et mulle külla. Mina küsisin siis, et kas ma võin meie jututuppa ka oma külalisi kutsuda. Mille vastu neil midagi polnud. Ja nii mina kutsungi nüüd kõiki huvilisi, sest siin, Hiiumaal, olete ju kõik minu sõbrad!
Tutvustuseks vast nii palju, et noorim esinejatest on Birk, siis järgneb Jan ja kõige vanem – nats üle neljakümne – selles trios on Jürgen, kuigi ka tema pole ju mingi ätt. Aga temalt on kõige rohkem luulekogusid ilmunud: kokku 11, neist üks kahasse Kirke Kangroga. Janilt on ilmunud kaks iseseisvat luulekogu (esikkogu nagu prooviks ja ilmselt selle pärast ka varjunimega) ja lisaks kolm kogu kellegagi kahasse, ning kolm novellikogu ja neli romaani, rääkimata tõlgetest. Nii et kõige mitmekesisem ja viljakam (et mitte öelda töökam).
Birk kui noorim on esindatud meie raamatute suures valikus kogunisti kolme romaaniga, ühe eraldi kaante vahel ilmunud ballaadiga “Alexander ja Belle” ja luulekoguga “Morbidaarium”, millele saame ilmselt õige pea lisa, kui arvesse võtta tema arvestatavaid luuletusi “Jüri Üdi Klubis”, millest me igal esmaspäeval osa saame.
Nii et teiega kohvilauda istuvad üsna arvestatavad tänased tegijad, kes parimas loomeeas. Kuigi nad esinemistasu pole küsinud, oleks siiski kena nende jaoks mõni veering kaasa võtta ja annetustekirstukesse poetada.
Ahjaa! – unustasin mainida, et kõigi kolme viimased teosed ilmusid 2012. aastal: Birk Rohelendi esimene luule-kogu “Morbidaarium”, Jürgen Rooste “Higgsi boson” ja Jan Kausil kogunisti kaks teost – “Miniatuurid” + luuletused koos Ingrek Koffiga “Asjaõigusest”.
Kokkumäng või kokkulepe? – Seda peab küsima. Nagu ka seda, miks keegi neist just selle varjunime valis, mida kasutas (kasutab)?
Ja mida te sel kolmapäevasel talveõhtul kodus ikka konutate, kui meie juures on soe tuba, kohv ja kringel ning äärmiselt põnev seltskond pealekauba. Lauda istume kell 17.30.
Siis hakkame külalisi ootama…
AVEVITA-AVE

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411