Reede, jaanuar 24, 2014
 

Jää toob lisareisid

Laevatee Sõru ja Triigi vahel on kattunud jääga ning sellest tulenevalt on pikenenud esimese hommikuse reisi kestus Sõrult Triiki.
Hiiu maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist Kaja Sõrmus selgitas, et ilmastikutingimused on praegu soodsad jää kiireks paksenemiseks, mistõttu on tekkinud vajadus hoida laevatee jäävabana, tagamaks laevaühendus Sõru–Triigi liinil.
Seetõttu tehakse laupäeval, 25. jaanuaril liinil lisaring. Liini teenindav parvlaev Kõrgelaid väljub Sõrult kell 8.15 ja Triigist kell 10.15.
Kolmapäeval märgistati kadakatega Noarootsi–Haapsalu jäätee. Kuigi jäätee pole veel avatud, kasutasid julged juhid juba esmaspäeval võimalust teed maakonnalinna oluliselt lühendada, kirjutas Lääne Elu. Jäätee spetsialist ja rajaja Raivo Õiglas ütles lehele, et jää paksus on sõitmiseks piisav. Loa jäätee avamiseks annab maanteeamet.
Rohuküla–Heltermaa vahelisel merealal laiub veel vaba vesi. Ilmateenistus prognoosib kuni paarikümnekraadist külma vähemalt järgmise nädala keskpaigani ja see võib intensiivsele jäätekkele kaasa aidata.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411