Teisipäev, jaanuar 14, 2014
 

ESNPO kogunes ja mängis Saaremaal

Piret Männa
Uusaastakontsert 4. jaanuaril Kuressaare muusikakooli saalis oli lõppakordiks Eesti Saarte Noorte puhkpilliorkestri (ESNPO) harjutuslaagrile, mis kestis 3.–5. jaanuarini.
Orkestris on esindatud Muhumaa, Saaremaa ja Hiiumaa noored puhkpillimängijad. Juhendavad ja õpetavad neid Matis Männa ja Karlis Saar Saaremaalt ning Mart Roots ja Toomas Paap Hiiumaalt. ESNPO seekordne harjutuslaager sai teoks tänu Kuressaare muusikakooli kollektiivile, kes hiidlastele lahkelt öömaja ja kontserdiks oma maja saali pakkus.
Avalugudega astus üles Orissaare muusikakoolis tegutsev vaskpilliansambel Kuldsed Lehtrid Karlis Saare juhendamisel. Kava oli mitmekesine, ühtlase kõlaga ning üllatas publikut timpanite ja vokaalpartiiga. Lood arranžeeris Karlis, kes ka ise kaasa mängis.
Seejärel oli esinemiskord Emmaste Brassi käes. Esineti kahe palaga: “Maanteede kuningas” ja “Rudolf Punanina”. Praeguse koosseisuga, milles mängivad Jakob Valk, Konrad Valk, Sofia Valk, Kaspar Hiis, Erely Liisbet Johanson, Jaan Martin Ugam, Rando Luup, Rainer Piil ja Pärni Kuuse, oli esinemine sellise auditooriumi ees esmakordne. Soe vastuvõtt ja kiidusõnad kolleegidelt innustasid nii mängijaid kui dirigenti.

Nauditava hetke pakkus publikule nooruke flöödisolist Siret Sui, kes esitas Georg Friedrich Händeli Sonaadi I ja II osa ning pälvis kuulajatelt sooja aplausi. Siret õpib Tallinna muusikakeskoolis Mihkel Peäske käe all.
Kontserdi finaaliks oli ESNPO etteaste, mis üllatas isegi dirigente meeldiva kõla ja dünaamikaga. Noored mängijad jõudsid lisaks rütmilisele muusikale ära õppida Händeli “Veemuusika” katkendid, mis olid orkestreeritud Matise poolt spetsiaalselt ESNPO koosseisule.
Hea meel on, et harjutuslaager tõi orkestri ridadesse täiendust mitme saksofoni, ühe euphoniumi, kahe klarneti ja flöödimängija näol.
Orkestril on järgmiseks suuremaks ettevõtmiseks osalemine noortekonkursil EST-NOK 2014, mis toimub sel aastal 15. veebruaril Viljandis. Muuseas, EST-NOK 2011 saavutati omas kategoorias II koht. Samuti on kavas tähistada ESNPO viiendat sünnipäeva.
Toon ära kontserdikülastaja, endise Kuressaare muusikakooli direktori Tiit Köstri muljed ajalehes Meie Maa: “Üldmulje kontsertkavast on väga positiivne! Tore, et kõik pillirühmad on ESNPO-l esindatud ja juurdekasv 8–11aastaste orkestrantide näol olemas. Kui minu noorusajal mängiti palju marsimuusikat, siis nüüd on kava mimekülgsem ja huvitavam. Õpetajad Matis, Toomas ja Karlis on teinud järjepidevat tööd puhkpillimuusika edendamisel. Loodan väga, et omavalitsuste kultuurijuhid ka tulevikus igati toetavad noorte orkestrimuusika arengut ja ettevõtmisi.”

Toomas Paap
ENSPO dirigent

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411