Teisipäev, jaanuar 28, 2014
 

Amet: Ahju ees ja kõrval hoia korda!

erakogu
Eelmisel nädalal süttis nii Viljandis kui Elvas tulekahju, mille põhjuseks oli ahjude lähedale jäetud paber ja papp.
Päästeameti pressiteates kirjutatakse, et koos külmade tulekuga on sagenenud hooletust ja liigsest kütmisest alguse saanud tulekahjud. “Eile ennelõunal (neljapäeval, 23. jaanuaril) süttis Viljandis autoremonditöökojas ahjust välja pudenenud söest paberipahn ning tugitool ja õhtupoolikul Elvas elumaja katlaahju ümber pappkastid ja muu praht. Õnneks oli päevane aeg ja tulekahjud avastati ning kustutati kiiresti,” kirjeldatas juhtunut Lõuna päästekeskuse menetlusbüroo juhataja Mati Käo.
Just seepärast soovitab päästeamet mitte jätta asju kütteseadmete kuumenevate osadele lähemale kui pool meetrit.
Käo tuletas meelde ka seda, et lisaks tulest tekitatud kahjude kinnimaksmisele tuleb tuleohutusnõuete rikkujatel tasuda ka rahatrahv. “Küttekolde suu või selle kuumenevate osade vahetusse lähedusse põlevmaterjalist asju jätta ei tohi. Nimelt kohustavad tuleohutusnõuded hoidma põlevmaterjali küttekoldest ohutus, vähemalt poole meetri, kauguses. “Lisaks oma elu ja vara ohtuseadmisele võib tuleohutusnõuete rikkumine kaas tuua väärteomenetluse ja koos sellega ka kopsaka rahatrahvi,“ hoiatab Käo.
Lõuna päästekeskuse tehtud fotol on ühe sellise tulekahju tagajärjed, kus süttisid pliidi lähedusse pandud puud või praht. Pilt on illustreeriv ja pole seotud teates nimetatud juhtumitega.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411