Reede, jaanuar 24, 2014
 

Aialindude vaatluspäevad tulekul

Talvise aialinnuvaatluse näol on tegu loodus- ja perekeskse tegevusega, sest aialinnud, nende toitmine ja vaatlemine on paljudele hingelähedane.
Eesti ornitoloogiaühing kutsub reedest pühapäevani, s.t 24.–26. jaanuarini osalema talvisel aialinnuvaatlusel, millest on kujunenud populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim kodanikuteaduse projekt Eestis. Tänavu on võimalus osaleda ka lasteaedadel ja koolidel, andes nii ka oma väikese panuse linnuteadusesse.
Talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule rääkis, et aialinnuvaatlusel osalemine on lihtne ja võtab aega vaid ühe tunni. Selleks tuleb valida endale aias või pargis hea nähtavusega vaatluskoht, mis on soovitavalt lindude toidumaja või toitmispaiga läheduses, ning leida eelnimetatud ajavahemikul üks tund vaba aega lindude tegevuse jälgimiseks.
Tunni jooksul tuleb kirja panna kõik vaatluspaigas kohatud linnuliigid ja iga liigi puhul üles märkida kõige suurem korraga nähtud isendite arv. Tulemused saab sisestada aialinnuvaatluse kodulehel asuvasse online ankeeti või saata posti teel Eesti ornitoloogiaühingule Veski 4, Tartu 51005.
Idee jaanuari lõpus ühiselt aialinde vaadelda sai alguse 35 aastat tagasi Suurbritannias. Tava sai kiirelt populaarseks ja nüüd korraldatakse seda samaaegselt enam kui kümnes Euroopa riigis.
Eestis korraldatakse talvist aialinnuvaatlust viiendat aastat. Mullu edastas oma vaatlused 2501 linnusõpra 1817 vaatluskohast, kokku vaadeldi 65 266 lindu 61 liigist.
Lisainfo www.eoy.ee/talv.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411