Teisipäev, detsember 10, 2013
 

Ristna viimane ilmavaatleja koondatakse

Harda Roosna | Hiiu Leht
Keskkonnaagentuur koondab uuest aastast 17 Eesti eri punktis asuvate ilmajaamade vaatlejat, kirjutab Eesti Päevaleht.
Teiste seas jääb inimesteta ka Ristna ilmajaam, kus regulaarseid ilmavaatlusi tehtud juba 91 aastat st aastast 1922. Kunagi töötas jaamas vahetustega viis vaatlejat, viimati ainsana meteoroloog-tehnik Larissa Valk, kes kaotab töö 1. jaanuarist 2014.
38 aastat samas jaamas töötanud  Valk ütles, et üksiktöötajaga jaamade täielikust automatiseerimisest hakati rääkima juba kolm aastat tagasi, seega ei tulnud nüüdne koondamisotsus talle üllatusena.
Ta kavatseb ennast töötukassas arvele võtta, kuid suurt lootust tööd saada ei hellita – Kalana küla on keskustest kaugel ja lähipiirkonnas töökohti pakkuda pole. “Minu olukord pole nii hull, lapsed on suured, aga Valgas kaotab töö kolme koolis käiva lapsega üksikema ja sealgi pole töökohti võtta,” muretses ta rohkem koos temaga töö kaotavate kolleegide pärast.
Suvel liitis keskkonnaministeerium keskkonnateabe keskuse ning Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi keskkonnaagentuuriks. Toona kinnitasid reformi eestvedajad, et tööjõukuludelt säästu ei otsita. Nüüd aga koondatakse ühendasutuse 17 ilmavaatlejat, lisaks Ristna töötajale ka vaatlejad Jõgeva, Jõhvi, Valga, Viljandi, Kunda, Saaremaa Sõrve sääre ning Kihnu ja Ruhnu saare ilmajaamast. Seni on neis palgal olnud üks vaatleja või meteoroloog-tehnik. Koondamise põhjuseks tuuakse jaamade automatiseerimine.
Tallinn-Harku, Pärnu-Sauga, Tartu-Tõravere, Viljandi, Võru ja Väike-Maarja jaama jäävad endiselt viieliikmelised meeskonnad.
Leht märgib, et samuti koondab amet ka ühe asedirektori ning uuest aastast jääb keskkonnaagentuuri nelja asedirektori asemel ametisse kolm.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411