Teisipäev, detsember 31, 2013
 

Parim naistennisist Lotta Kaups

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa tublisid tennisiste tunnustas spordipeol meene ja lilleõiega tenniseklubi president ja treener Tiiu Masing ise.
Parima noore meestennisistina tunnustas treener Hardy Klaasi, Hiiumaa meeste meistritiitli pälvis Aivar Kamm.
Esmakordselt aga juhtus nii, et Hiiumaa meistri tiitli naiste arvestuses sai alles noorteklassis mängiv Lotta Kaups. Tema päralt oli muidugi ka parima noore mängija tiitel.
“Lotta võitis tõepoolest ka naiste arvestuses ja mitte sellepärast, et naised kehvemini mängiksid, vaid et Lotta on südikam olnud – ta on karakteriga ja väga pühendunud tegija, ükskõik, mida ta teeb, ta teeb seda väga pühendunult ja eesmärgipäraselt,” iseloomustas teda treener.
Masing rääkis, et Hiiumaa lahtistel meistrivõistlustel on nii mõnelegi külalismängijale Lotta hea mäng silma hakanud. Ta kahetses, et Lottal pole olnud väga head treenerit, samuti puudub Hiiumaal tennisesaal. Masing on veendunud, et kui oleks natuke rohkem vastaseid ja võimalusi võistlemas käia, võiks tütarlaps Eesti tennisekonkurentsis sõna sekka öelda. “Minul on lihtsalt olnud õnn Lottaga töötada,” nentis treener.
Lotta Kaups, kes praegu õpib Nõo reaalgümnaasiumi 10. klassis, rääkis, et hakkas tennisetrennis käima seitsmeaastaselt isa Mart Kaupsi eeskujul. Mängima aga jäi sellepärast, et talle ei meeldi asju pooleli jätta: “Kui ma millegagi alustan, siis tavaliselt tegelen sellega lõpuni välja, on väga vähe asju, mida ma pooleli jätan, “ selgitas tütarlaps.
Tennis meeldib talle sellepärast, et mängides tekkib meeldiv võistluspinge, samal ajal saab ka korraliku füüsilise koormuse. “See on igas mõttes väga tore ja hea spordiala,” kinnitas Lotta. “See  sobib väga paljudele – tennisega saavad tegeleda nii väikesed lapsed kui eakad inimesed.”
Veel ühe plussina nimetas ta, et tennises pole vaja kokku ajada suurt võistkonda, piisab ühest vastasmängijast.
Samas ütles ta, et pole kunagi soovinud tennisega tippu jõuda, pigem tegeleb tennisemänguga enda jaoks ja sellepärast, et tennis talle väga meeldib.
Eesti tennistidest on Lotta lemmik Anett Kontaveit, kes tuli tenniseareenile hästi järsku ja väga noortelt ning kes mängib väga hästi.
Treener lisas kõrvalt, et Anett on lisaks lahtise mõtlemisega ja sädelev isiksus ning ta nimetas samasuguseks ka Lottat.
Tennist nimetab Masing hariduse osaks, mis arendab loovust: “Sa pead kogu aeg mõtlema, mida mina teen, mida vastane teeb – sa mõtled kahe eest ja kogu aeg on mõistus mängus.”
Tennist mängib ka Lotta õde Emma. Mõlemad on Tiiu Masingu sõnul väga tublid tenniseharrastajad.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411