Teisipäev, detsember 3, 2013
 

Lennuliini vedaja hange nurjus

Tähtajaks, 11. novembriks laekus Hiiumaa lennuliini riigihankele vaid üks pakkumine. Selle tegi senine vedaja AS Avies, kuid parimat pakkumist välja ei valitud ja hankemenetlus tunnustati nurjunuks.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundustalituse juhataja Gerli Rebane ütles, et ainuke taotleja ei vastanud kvalifitseerimistingimustele. Põhjus oli Rebase sõnul formaalne – ettevõttel oli pakkumise hetkel üleval maksuvõlg, mis küll kohe likvideeriti, kuid riigihangete seadus ei luba hankel osaleda maksuvõlgadega ettevõttel.
Ministeeriumil on kavas kuulutada välja uus hange ja Rebane avaldas lootust, et hankel osaleb nii Avies kui mõni teine pakkuja.
Hankeleping ASiga Avies kehtib kuni veebruari lõpuni ning peale seda sõlmitakse leping uueks perioodiks. Rebane ütles, et selleks ajaks selguvad ka uue hanke tulemused.
Hanke korraldas Hiiu maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna asemel seekord majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Lennundustalituse juhataja selgitas, et varasemalt on volitused hanke korraldamiseks antud Hiiu maavalitsusele. Kuna maavalitsusel puudus seekord hanke korraldamiseks riigihanke spetsiifikat tundev inimene ja ministeeriumil on hangete korraldamise kogemus olemas, otsustati seekord minna seda teed.
Kuna nii eelmine kui ministeeriumi plaanitav hange on väljakuulutamisega läbirääkimistega hankemenetlus, selgub veoteenuse hind läbirääkimiste käigus.
Mullu septembris kallines lennudotatsioon 985 eurolt 1190 euroni.
Esialgu Hiiumaa liini aastaseks lennudotatsiooniks eraldatud 610 000 eurost seetõttu ei piisanud ja märtsis-aprillis tuli osa lende Hiiumaa liinil ära jätta. Ministeeriumilt saadud lisasumma 42 000 eurot tagas selle, et lennud saavad aasta lõpuni toimuda tavapärase sõiduplaani kohaselt: igal tööpäeval kaks ja nädalavahetuse päevadel üks edasi-tagasi reis liinil Tallinn-Kärdla-Tallinn. Septembris Hiiumaa visiidil käinud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske avaldas lootust hinda alla saada ning kutsus hiidlasi kiiret lennuühendust rohkem kasutama.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411