Reede, detsember 13, 2013
 

Küsige noortelt!

Arstitudengite Juuli-Ann Tähiste ja Mart Sameli soovitused, kuidas noorendada Hiiumaa haigla arstkonda on nii kasulikud ja loogilised, et tekib lausa küsimus – miks seda varem pole tehtud! (Loe esikülje lugu.)
Probleemile, et Hiiumaa haigla arstide keskmine vanus on kõrgeim Eestis, juhtis riigikontroll tähelepanu juba mõned head aastad tagasi.
Jah, võib ju öelda, et haiglahooneid ja sisseseadet on arendatud, aga inimesteta, arstide-õdedeta pole maja midagi. Kõik meie väärikas eas tohtrid on väga lugupeetud ja head arstid, aga keegi meist pole ju igavene.
Vajaksime noori arste, kes oma esimese internatuuriaasta saaks teha veel kogenud arsti kõrval enne kui ta väljateenitud pensionile lahkub.
Ja PERHi pakutud variant, et nemad võtavad Tallinnasse rohkem arste palgale ja saadavad siis Hiiumaale külalisarstina visiite tegema, ei sobi meile sugugi nii hästi kui kohapeal elav meedik.
Pealinna arsti tulumaks laekub pealinna, ta liigub pealinna seltskonnas ja tema lapsed käivad seal koolis.
Meil aga oleks vaja, et Hiiumaal elaks haritud, andekaid ja söakaid arste, kes rikastavad siinset kogukonda, oskavad ja julgevad sekkuda paikkonna ellu ja teevad nii mõndagi kohaliku elu edendamiseks.
Nii nagu on seda teinud noore arstina saarele elama ja tööle tulnud Inge Talts.

13. detsember 2013.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411