Teisipäev, detsember 31, 2013
 

Kiiri Saar tõi Punamütsikese tänapäeva

Viljakalt Hiiumaa kirjanikul Kiiri Saarel ilmus äsja järjekorras seitsmes romaan, mille peategelaseks tuntud muinasjututegelane Punamütsike.
“Minu seitsmes romaan toob ühe kõige populaarsema muinasjututegelase Punamütsikese seiklema tänapäeva. Kuigi romaani pealkiri võib näida pisut eksitav, just nagu oleks tegu lasteraamatuga, on teos siiski suunatud pigem noortele ja täiskasvanuile,” selgitab autor.
300leheküljeline “Punamütsike kakssada aastat hiljem” räägib loo sellest, kuidas pärast kaks sajandit väldanud kohusetundlikku muinasjuturolli etendamist otsustab Punamütsike tapva rutiini peletamiseks koos hundiga muinasjutukülast jalga lasta, et aimu saada pärismaailmast.
Teel Tallinnasse Lady Gaga kontserdile kohtuvad nad paljude teiste muinasjututegelastega, kes kõik on vahepeal täiskasvanuks saanud, laias ilmas karjääri teinud ja eluga edasi läinud. Seiklusliku ja muljeterohke reisi kulminatsiooniks osutub kontserdi asemel pigem arusaam sellest, kuidas leida iseend, saavutada sisemine tasakaal ja olla õnnelik.
Nagu ikka, meeldib Kiiri Saarele oma teostesse põimida nii huumorit, absurdi kui filosoofilisi sisekaemusi, seikluslikke olukordi, põnevust ja romantikat. Lühidalt öelduna on tegu ühe lapseohtu neiu täiskasvanuks saamise looga. Kuna tegu pole tavalise noore neiu, vaid Punamütsikesega, lisab see väike nüanss romaanile huumorit ja omapära. Punamütsike ihaldab kõike muud, kui seda, mida pakub talle tema turvaline ja igavavõitu elu. Mis on aga see, mida enim soovida, selgubki tihtipeale alles peale pikki vintsutusi ja emotsionaalseid eksirännakuid.
Kaanekujunduse on teinud kunstnik Tiina Sildre ja käsikirja toimetanud Piret Ruustal.
Raamatu ilmutas kirjastus Argo.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411