Laupäev, detsember 28, 2013
 

Käina spordikeskus viidi odavamale küttele

erakogu
Spordikeskuse õliküttekatel vahetati välja uue ja säästlikuma hakkepuidukatla vastu, mis vähendab küttekulu kolmandiku võrra.
Detsembri keskel sai valmis uus konteinerkatlamaja, mis kütab Käina spordikompleksi ja tulevikus hakkab soojaga varustama ka valla huvi- ja kultuurikeskust.
Konteinerkatlamaja asub Käina ujula sissekäigu kõrval, selle alus laoti vundamendiplokkidest,  12meetrise korstna alus valati kohapeal.
Käina abivallavanem Tiivi Lipp ütles, et spordikeskuse üleminek hakkpuiduküttele hoiab kokku vähemalt kolmandiku küttekulusid.
Seni kulus vallal ainuüksi ujula kütmiseks aastas 36 000 eurot.
Plussidena nimetas Lipp ka seda, et uue katlamajaga väheneb oluliselt välisõhu saaste ja keskkonnakoormus ning CO2 emissioon, aga ka Hiiumaa sõltuvus välistest energiakandjatest nagu õli ja elekter. Samal ajal saavad tööd juurde kohalikud hakkepuiduga varustajad, sest kasutusele võetakse kohalik taastuv energiaallikas.
Spordikeskust köeti seni hoone keldris oleva õlikatlaga, nüüd jääb see tagavarakatlaks.
Uue katlaga hakatakse tulevikus kütma ka Käina huvi- ja kultuurikeskust, mis praegu on  elektriküttel, paigaldatud on ka mõned õhksoojuspumbad. Uus ühendustrass spordikeskusest on kavas ehitada samaaegselt kultuurikeskuse hoone rekonstrueerimisega.
Hakkepuidu konteinerkatlamaja ehitas AS Efipa, alltöövõtjana tegi üldehitustöid OÜ Haasoja. Ehitustööde maksumus ilma käibemaksuta oli 158 000 eurot. Projekti toetas 65 000 euroga keskkonnainvesteeringute keskus, ülejäänu maksis Käina vald. Ehitustöö kestis kolm ja pool kuud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411