Reede, detsember 20, 2013
 

Jõulukuuse leiab riigimetsast iga pere

Riigimetsast saab ka sel aastal iga pere endale koju tuua jõulukuuse, juhised leiab RMK kodulehelt ja uuenenud mobiilirakendusest.
Enne metsaminekut on soovitav külastada kodulehte www.rmk.ee/kuuseke, kus veebikaardil näha kohad, kust jõulupuud otsima minna.
Jõulukuuski tohib raiuda ainult sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadelt, liinide ja vana metsa alt. Jõulukuuski ei tohi raiuda aga metsanoorendikest, kuhu need on inimese poolt istutatud või kus neist on sirgumas palgipuud. Ka kaitsealadelt ei ole lubatud puid raiuda.
Riigimetsa ja kaitsealasid saab tuvastada kodulehel, avaliku metsaregistri ja RMK uuenenud mobiilirakenduse kaudu. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt istutatud ja hooldatud ning enamasti ühevanused.
Kui sobiv puu leitud, saab selle eest tasuda kohapeal mobiilimaksega. Kuuse eest saab maksta ka enne metsaminekut ülekandega internetipangas. 1–3meetrised kuused maksavad 3–13 eurot. Raieõiguse tõendamiseks peab metsas kaasas olema maksekorraldus, milleks sobib SMS kinnitus mobiilis makse tegemise kohta või maksekorralduse väljatrükk.
Mullu toodi RMK metsadest üle 7600 jõulukuuse.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411