Reede, detsember 20, 2013
 

Jätkuvaid jõuluimesid

Igal aastal juhtub Hiiu saarel väikeseid jõuluimesid. Seekord tuldi appi perele, kelle jaoks oli puudega lapse isiklik abistaja nii väga vajalik, aga igas mõttes nii kallis.
Mitmendat aastat viiakse kingitusi vähekindlustatud Hiiumaa perede lastele.
Nende imede tõeks saamisel on mängus meie endi abistav käsi.
Ma ei tea, miks meie riik on vaesuses elavate perede kohta võtnud kasutusele sõna “vähekindlustatud”. Võib olla on Eesti riigil häbi, et meil on nii palju vaesuses elavaid peresid?
Nende hulgas on neid, kus ema või isa töö kaotanuid või üks vanematest hooldab oma puudega lähedast, on üksikvanemaga peresid, aga ka neid, kus ema ja isa töötavad ning ikka elatakse toimetuleku piiril. Jah, eks on ka neid, kes rohkem kui lastest hoolivad viinapudelist, aga kindlasti pole nad enamuses.
Statistikaameti andmetel elas 2011. aastal iga kuues Eesti laps suhtelises vaesuses. See on 41 700 last ehk 17 protsenti kõikidest alla 18aastastest lastest.
Selgituseks, et suhteline vaesus peegeldab sissetulekute taset võrreldes ühiskonna keskmise elatustasemega ehk see on vaesus, mis näitab sissetulekute ebavõrdsust.
Absoluutses ehk äärmuslikus vaesuses elas 2011. aastal 23 000 last ehk ligi 9,5 protsenti kõikidest alla 18aastastest lastest. Laste absoluutse vaesuse määr on tõusnud alates 2007. aastast järk-järgult kuni 2010. aastani, sel perioodil jõudis määr kasvada kuuelt protsendilt 11 protsendini.
Missugune oli seis sel aastal ja kui paljud pered on jõukama elu otsinguil veel Eestist lahkunud, selgub paariaastase viivitusega – andmete kogumine võtab aega.
Suur osa neist peredest on siinsamas, meie kõrval. Hiiu Leht soovitab, kui tead-tunned mõnda neist, tee Sinagi väike jõuluime – vii kingitus lapsele, kelle vanemad seda ehk osta ei jaksa.
20. detsember 2013

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411