Reede, detsember 13, 2013
 

Hiiumaal suhteline vaesus Eesti keskmisest suurem

Statistikaamet
Hiiumaa kõigi kohalike omavalituste suhtelise vaesuse määr oli Eesti keskmisest suurem ja jäi 20 protsendi kanti.
Suhtelise vaesuse määr oli 21,1 protsenti Emmaste, Käina ja Pühalepa vallas ning 19,5 protsenti Kärdla linnas ja Kõrgessaare vallas.
Hiiumaa omavalitsused jäävad nende 138 omavalitsuse hulka, kelle elanikest kannatavad suhelist vaesust 15–24,9 protsenti.
Kohalike omavalitsuste puhul oli suhteline vaesus kõrgeim pealinnast kaugemale jäävatel piiriäärsetel aladel ja madalaim Harju maakonna omavalitsustes. Rohkem madala vaesuse määraga omavalitsusi on Harju, Lääne ja Saare maakonnas, kus vähemalt pooltes omavalitsustes jäi vaesuse määr allapoole Eesti keskmist, mis oli 17,6 protsenti.
Enamik väga kõrge vaesuse määraga omavalitsustest asuvad piiriäärsetel aladel Ida- ja Lõuna-Eestis, kus vaesuse määr oli üle 30 protsendi.
Statistikaamet hindas suhtelise vaesuse määra kasutades 2011. a rahva ja eluruumide loenduse ning Eesti sotsiaaluuringu 2011. a andmeid. Suhtelise vaesuse määr on inimeste osatähtsus, kelle ekvivalentnetosissetulek on suhtelise vaesuse piirist madalam. Suhtelise vaesuse piir on 60 protsenti leibkonnaliikmete aasta ekvivalentnetosissetuleku mediaanist. Ekvivalentnetosissetulek on leibkonna sissetulek, mis jagatud leibkonnaliikmete tarbimiskaalude summaga.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411