Reede, detsember 13, 2013
 

Hiiula laulis Kaarli kirikus

Kerli Tampõld
Kassarimaa mõisa kutsari Villem Tamme välimus inspireeris Johann Köhlerit maalima Tallinna Kaarli kiriku altari maali just sellisena nagu me seda tunneme. Nii sai Kristuse lahke pilk altarilt kõigile teelistele toeks ja lootuseks.
7. detsembril toimus Eesti Segakooride liidu esimene advendikontsert just Tallinna Kaarli kirikus, teine kontsert toimub Tartu Jaani kirikus 14. detsembril.
Hiiula koor soovis laulda Kaarli kirikus. Sinna oli kogunenud 13 segakoori enam kui 300 lauljaga. Kui ühendkooride proov Westholmi gümnaasiumis hääle üles võttis, oli meil juba teist korda sel aastal mõnus ja ülev tunne – kui palju meid on, kes õlg-õla kõrval ühist partiid oma lauluhäältega esitavad. Seda saime tänavu tunda ka sügisel Audrus korraldatud laululaagris. Seal õppisime eeloleval suvel toimuva üldlaulupeo laule koos Audru ja Uulu valla segakooridega.
Advendikontserdiks õppisime ühendkooridega esituseks viis armsat jõululaulu nii eesti, soome kui ka ladina keeles. Neist kõige pühalikumalt kõlas Adami “Jõuluöö”.
Meile, meretagustele, oli päris uhke laulda koos ERRi segakooriga Hirvo Surva juhatamisel, Kultuuripealinna segakooriga Veronika Portsmuth`i juhatamisel ja paljude teiste teenekate kooridega.
Lisaks koos laulmisele esines Hiiula Sirje Lillo juhatamisel ka oma enda repertuaari kahe lauluga, mis võeti soojalt vastu.
Aasta lõpetuseks laulsime alles äsja Kärdla kirikus ja toome jõulurõõmu ka Emmaste eakatele.

Virve Salum
laulja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411