Teisipäev, detsember 17, 2013
 

Helde jõulukingitus

Vastne Hiiu vallavanem, endine Kärdla linnapea näeb nüüd oma valijate armastust märksa asisemal moel, kui seda on poolthäälega valimissedel. Miks muidu nõudis ta endale tulemustasuna välja sama suure rahasumma, kui sai ametist lahkunud vallavanem Jaanus Valk hüvitusena.
Tõepoolest, Linkovi 426 häält oli suurim toetushäälte hulk, mida Eesti iseseisvusaja kohalike omavalitsuste valimistel Hiiumaal keegi üldse saanud. Tõenäoliselt on ka viimase Kõrgessaare vallavanema hüvitus ja endise Kärdla linnapea tulemustasu, 7128,96 eurot – vanas rahas kumbki 111 543,99 krooni, samuti suurimad, mis ühele omavalitsusjuhile korraga peo peale makstud. Enamiku volikogu liikmete arvates niisuguseks tulemustasuks raha siiski jätkub.
Hiiu Lehe arvates oleks olnud hädalisemaid asju – nagu näiteks allasutuste töötajate preemiad, kui neile valla eelarve-
strateegias palgatõusu isegi ei planeerita.
Aga ärgu tulgu volikogu liikmed hiljem ütlema, et selleks või teiseks raha ei jätku – et näiteks tänavalambid peavad põlema üle ühe ja öösiti tuleb need välja lülitada.

17. detsember 2013

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Kärdlakas

    Kas teate, mida ja kui palju suudaks selle rahaga ära teha näiteks Kärdla lasteaed, kus õpetaja abid saavad igakuiselt vaid miinimumpalka. Kus selleks, et midagi uut osta peab korraldama laada ja sente lugema? Või mida saaks selle rahaga ära teha Vabaduse tänava lasteaed? Kool? ja seda nimekirja võib jätkata ja jätkata. Kui me kogume kingitusi lastele, kelle vanemad seda lubada ei saa ja siis maksame selliseid preemiaid….

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411