Teisipäev, detsember 31, 2013
 

Dagöplast toetab Kuriste kogudust

Harda Roosna | Hiiu Leht
Käina kogudusele ulatas abikäe ASi Dagöplast omanik Leif Andersson, kes ise väga aktiivne kirikuinimene polegi.
Kui enamus Eesti apostliku õigeusu kirikutest on varemetes, siis Käina valla maadel asuv Kuriste kirik on viimastel aastatel ilusti korda tehtud. Suure panuse selleks on andnud ka vallas tegutsev ettevõtja rootslane Leif Andersson.
“Selliseid inimesi nagu Leif väga palju ei ole. Käisin kunagi tema tehases ja õnnistasin selle sisse ning minu jaoks oli hästi meeldiv tema suhtumine oma töötajatesse ja ka tema töötajate suhtumine temasse on väga soe – Eestimaal ringi käies sellist ettevõtjat just väga palju ei kohta,” rääkis EAÕK Hiiumaa preester Aabraham.
Ta meenutas Leifi sõnu, et mõnikord jumal vajab inimese abistavat kätt. Ja oma abikätt pole Andersson keelanud. Esimest korda toetas ta kiriku sisetööde tegemist. Need läksid maksma üle 9000 euro, sellest 3000 eurot oli tema panus.
Ka kirikupinkide valmistamise eest maksis tema ja võimsad kaminad, mis kiriku hubaselt soojaks kütavad, on Dagöplasti kingitus.
Anderssoni enda ettepanek oli panna Kärdlast läbi Käina Kuristesse käima kirikubuss. Nüüdseks on see juba aasta aega sõitnud ning bussi kulud katab AS Dagöplast.
Tänavu sai tipp-topp korda kiriku kellatorn ja nüüd on kirik mõneks ajaks valmis. Selle eest kiidab Aabraham kirikuvalitsuse juhti Martin Tooni – ei tule ju raha kiriku korrastamiseks ise, selle saamiseks tuleb kõvasti tööd teha.
Tubli panuse on andnud ka koguduse juhatuse praegused ja endised liikmed Hille Kõrva, Mati Vallikivi, Anne Mišina, Hillar Padu jt. Suurepärane on ka koostöö Kuriste haridusseltsiga, kelle korda tehtud seltsimaja asub otse kiriku kõrval ja pakub toredaid koostöövõimalusi.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411