Teisipäev, detsember 17, 2013
 

Autole murdunud puu tõi linnale kahjunõude

Harda Roosna | Hiiu Leht
Detsembritormis autole murdunud ja mädanikust nõrgestatud sanglepp ärgitab vanade ja ohtlike puude naabruses olijaid raielubasid võtma.
Hiiu vallavanem Georg Linkov teatas neljapäeval volikogus, et linnale on esitatud kahjunõue seoses tormikahjustustega, mille tekitas 1. detsembril tormiga Kärdlas Rookopli tänavas autole murdnud puu.
Abivallavanem Katrin Sarapuu lisas, et auto omanik juba esitas mahakandmisele läinud auto kohta omapoolse hinnasoovi, linnavalitsus uurib seda ja võtab vastu otsuse.
Pärast õnnelikult lõppenud õnnetust, milles auto küll hävis, kuid autos olnud inimesed jäid terveks, võttis keskväljaku ääres Rookopli 12 asuva lilleäri omanik Sirje Purru lõpuks ette kaua plaanitud töö. Kaks aastat tagasi andis keskkonnaamet loa kinnistult üheksa suure sanglepa mahavõtmiseks, tänavu ta uuendas luba ning eelmisel nädalal laskis puud eemaldada.
Purru rääkis, et vanad puud kasvasid otse kaupluse kõrval ning tormiga kukkus neilt suuri kuivanud oksi. “Sain kinnistu omanikuks kaksteist aastat tagasi ja juba siis olid need puud ohtlikud. Ega siis tervet puud taha keegi maha võtta,” ütles Purru. Tema sõnul on järelejäänud kändudest näha, et kõigi puude südamikku pures mädanik, mõnel rohkem, mõnel vähem.
Kevadel on Purrul plaanis täita raidega kaasnev haljastamiskohustus – mida täpselt ta kraavikaldale ja lilleäri ümber istutab, selgub siis, kui täpsemad plaanid peetud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411