Teisipäev, detsember 31, 2013
 

Aasta parim naissportlane

Harda Roosna | Hiiu Leht
Orienteeruja Merike Vanjuk valiti aasta naissportlaseks kuuendat korda.
Konkurentsi pakkus Vanjukile tänavu vaid tubli võrkpallur Maret Pukspuu.
Hiiumaa spordiliidu juhatuse esimees Anton Kaljula ütles selle kategooria kandidaatidenappust kommenteerides, et tublisid naissportlasi on muidugi veel, kuid juhend näeb ette, et sportlane peab kandideerimiseks olema Hiiumaa elanikeregistris või töötama Hiiu saarel. “Paraku meie kõige kuulsamad ei saa kandideerida,” nentis Kaljula.
Merike Vanjuki tänavuste saavutuste loetelus on Eesti orienteerumise edetabeli viies koht N21 klassis, teatenaiskonna kolmas koht Balti MV-l, esikohad Eesti MV öisel tavarajal ja teateorienteerumise N35 klassis, teised kohad Eesti MV sprindis ja sõjaväelaste MMil Eesti teatenaiskonna koosseisus, samas võistkondlikult saavutatud kolmas koht, Suunto Games N21 eliitklassi esikoht ning Ilves-3 N21 eliitklassis kolmas koht.
Aasta naissportlaseks valitud Vanjuk ütles, et tänavu pole ta eriti palju võistelnud ja ka tulemused polnud kõige paremad, kuna tervis polnud päris korras.
Tippspordist Eesti koondise tasemel ta mullu küll taandus, kuid armastatud spordialast muidugi mitte. “Üritan ikka natuke noori kannustada, et asi nende jaoks liiga lihtne ei oleks,” selgitas Vanjuk.
Tulemuseks, mis tänavu kõige suuremat rahuldust pakkus, nimetas ta augusti lõpus Rootsis peetud sõjaväelaste meistrivõistlustel teateorienteerumises saavutatud teist kohta. “Soorituse poolest oli see üks paremaid,” kinnitas ta.
Põhjuseid, miks tal nii mitu aastat on olnud võimalus Hiiumaa spordiaasta parima naissportlase aupaistet nautida, nimetas ta kaks: kas pole piisavalt palju häid naissportlasi või pole nad Hiiumaale sisse kirjutatud. Merikese enda nimi on siiamaani Hiiumaa elanikeregistris, kuigi ta aastaid on õppinud-töötanud ja elanud Tartus. “Hoian sidet Hiiumaaga ja niipeagi ei kavatse ennast mujale sisse kirjutada,” kinnitas Vanjuk.
Naissportlase tiitlile aga kavatseb tänavu 37. sünnipäeva tähistanud ja 27 aastat  orienteerumissporti harrastanud sportlane püüelda seni, kuni ta veteranide arvestusse üle läheb – siis jääb see võimalus noorematele.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411