Reede, november 22, 2013
 

Viimane juriidiline nõustamine

Hiiumaa Lastekaitse ühingu algatusel saarele toodud lastega perede juriidilise nõustamise teenus hakkab selleks aastaks läbi saama.
Jäänud on veel viimane nõustamine, mis toimub kolmapäeval, 4. detsembril, nagu ikka Hiiumaa teavitamis- ja nõustamiskeskuse HUPS ruumides ning üle interneti.
Hiiumaa Lastekaitse ühingu juhatuse liige Kirsti Pihlamägi pani nõustamisele soovijatele südamele, et nad kindlasti eelnevalt registreeruks meilil lastekaitse.oigusabi@hiiumaa.ee või tema telefonil 524 5029.
Pihlamägi selgitas, et kuna nõustavaid advokaate on rohkem kui üks, tuleks registreerimisel anda märksõnad, millist nõu soovitakse selleks, et kutsuda skaibiühendusse vastavat teemat valdav advokaat.
Tänavu veebruarist kuni suveni käis nõustamisel 12 peret, sügisel vaid kaks-kolm peret. Nõustamised on seni toimunud kord kuus, novembris nõustamist ei toimu ja viimane kord ongi detsembris.
Juriidiline nõustamine lapse õigustega seotud küsimustes õnnestus saarele tuua Lastekaitse liidu ja advokatuuri kokkuleppel. Peresid on nõustatud pärimisküsimustes, mida ette võtta võlgadega, kui laps on need pärinud, on räägitud lapse esindamisest kohtus, muidugi ka laste hooldusõiguse ja elatisrahaga seonduvast. “Hiiumaal sisuliselt polegi advokaaditeenuse pakkujat ja kuna Lastekaitse liidul oli projekt “Hea nõu lastega peredele”, otsustati selle raames pakkuda tasuta advokaaditeenust ka Hiiumaal,” selgitas Kirsti Pihlamägi.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411