Teisipäev, november 12, 2013
 

Titerühm jäi reedel tühjaks

Reedel polnud Kärdla lasteaia kõige pisemate, Lepatriinude rühmas ühtki last – ilmselt olid nad haigena kodus.
Neljapäeva hommikul oli Vabrikuväljaku sõimerühmas kohal veel kolm mudilast, aga päeva jooksul kerkis neilgi palavik ja pärastlõunaks oli tuba tühi. Reedel polnud Lepatriinude rühmas ühtegi last ja see on lasteaias üsna haruldane.
Kaheaastase Kaia ja kaheksakuuse Liina ema Kadi ütles, et vanem tüdruk, kes lasteaias käib, jäi haigeks kolmapäeval ja noorem pärast seda.
Lastel tõusis palavik ja reedel avastas arst, et kurk on punane.
Perearst Hilja Hiiemets ütles, et see on tavaline sügisene sesoonne haigestumine, mis levib nii laste kui täiskasvanute hulgas. Ta lootis, et juba esmaspäevast saavad terveks need lapsed, kes haigestusid nädal tagasi ja võivad minna lasteaeda. Eilseks oligi rühmas tagasi neli mudilast.
Kärdla lasteaia direktor Tiina Hinno sõnul haigestus neile teadaolevalt eelmisel nädalal viis last.
Hiiemets selgitas, et praegu on liikvel viirushaigused ja haigused levivad kiiresti, kuna väikelastel on omavahel tihe kontakt. “Midagi hullu ei ole, mõnel lapsel on kurk haige, teisel köha ja nohu,” ütles Hiiemets.
Vabaduse väljaku sõimerühma nimekirjas on 14 last, Kärdla lasteaias 143. Septembris oli laste kohaloleku-protsent 65 ja oktoobris 57.
“Me ei tea, kui paljud lastest on lihtsalt kodus. Kärdla lasteaeda pole vaja esitada ka tervisetõendit ja nii jääb lasteaial teadmata puudumise põhjus,” selgitas Tiina Hinno.
Ta rääkis, et paljud lapsevanemad on ise kodused ja oletas, et see võib olla ka üks põhjus, miks lasteaialapsed on tihti kodus.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411