Teisipäev, november 12, 2013
 

SEB näeb Hiiumaal stabiilset käibekasvu

SEB poolt maakonna ettevõtteklientide seas korraldatud uuring Hiiumaa Ettevõtlusbaromeeter 2014 näitas, et paljud ettevõtted näevad käibekasvu.
“Nähakse käibenumbrite kasvu ning kuigi uusi eksporditurge ei kavatseta väga hõivata, suunavad Hiiu ettevõtted väikese “koduturu” tõttu pilgud mandrile ja lähematele välisturgudele nagu Soome ja Rootsi,” kommenteeris SEB panga jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht ning juhatuse liige Eerika Vaikmäe-Koit.
Hiiumaa ettevõtjate vaade 2014. aasta käibekasvule on sama optimistlik kui aasta eest – 25 protsenti näeb vähemalt 15protsendilist käibekasvu ning eestvedajateks on tööstusettevõtted ja ehitussektor.
Võrreldes eelmise küsitlusega on märgatavalt vähenenud Hiiumaa ettevõtete arv, mis tahavad siseneda uutele eksporditurgudele või laiendada tegevust olemasolevatel – 85 protsendilt 33-le.
Üle 30 000 euroseid investeeringuid kavandab 42 protsenti Hiiumaal küsitletud 12 ettevõttest, samas kui eelmisel korral arvas nii 85 protsenti vastanutest. Mõned ettevõtted kavatsevad luua uusi töökohti, kuid nende osakaal on 42 protsenti (mullu 85 protsenti).
Innovatsioonitegevusi kavandab järgmisel aastal 92 protsenti Hiiumaa ettevõtetest ehk varasemast (85 protsenti) veidi rohkem.
SEB viis sel sügisel teistkordselt läbi üle-eestilise nõustamisprojekti, mille raames külastasid panga esindajad enam kui 900 Eesti väikest ja keskmise suurusega ettevõtet 15 maakonnas, et aidata neil läbi viia finantsanalüüsi järgmiseks aastaks.
Nõustamisprojekti raames viis SEB läbi ka Ettevõtlusbaromeetri uuringu, mis kaardistab ettevõtjate ootusi, milliseks kujuneb äriaasta 2014. Ettevõtjad andsid hinnangu oma ettevõtte 2014. aasta käibe arengutele, töötajate arvu muutumisele, ekspordi- ning planeeritud investeeringutele ja innovatsioonikavadele.

SILVER VOHU
SEB kommunikatsioonijuht

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411