Teisipäev, november 5, 2013
 

SEB Heategevusfond andis sel sügisel stipendiumi 70 noorele

Viiendat korda oli kõigil vanemliku hoolitsuseta noortel võimalus taotleda SEB Heategevusfondist õppestipendiumi. Käesoleval aastal on stipendiumifondi suurus 50 000 eurot ja sügissemestril sai stipendiumi pea 70 noort.
Kõige enam stipendiaate õpib Tallinnas (20), Kagu-Eestis käib koolis 20 noort, neist 14 Tartus ning Lääne-Virumaa koolides õpib üheksa ja Ida-Virumaal kaheksa. Kolm noort tallab koolirada Raplamaal.
Fondi stipendium on mõeldud õppemaksu ja õppevahendi eest tasumiseks või igakuiseks isemajandamise rahaks. Meie stipendiaatide seas oli selles voorus tüdruk, kes õpib maastikuehitust ning kelle stipendium läheb tööriiete ja -kinnaste ning turvasaabaste jaoks. Tulevane kokk vajas aga stipendiumi kokariiete ja -kingade, nõude, nugade ja kokaraamatute jaoks. Teine kokk soovis arvutit, et saaks internetist otsida retsepte ja valmistada ette menüüesitlusi.
Ida-Virumaal elav noormees õpib elektrikuks ja ostis eelmise stipiraha eest jalgratta. Seda oli tarvis, et sõita praktikakohta, mis asus pisut linnast väljas. Seekordse stipiraha soovib ta aga kasutada juhilubade tegemiseks, sest paljud tööandjad seavad tingimuseks just lubade olemasolu.
Noored soovivad harjutada igapäevast isemajandamist
Hooldusperes elav poiss: „Pere küll toetab mind, kuid olen juba täiskasvanu ja soovin iseseisvamalt majandada ning oma arveid ja kulusid osaliseltki ise katta.” Lastekodus kasvanud tüdruk selgitab: “Taotlen stipendiumi, et mul oleks see raha, mille eest ei pea lastekodu raamatupidamisele tšekke esitama.”
Kõik stipendiumi taotlejad kutsume alati stipendiumipäevale, kus jagame nõu näiteks majandamisküsimustes. SEB Heategevusfondi projektijuht Kati Käpp: “Stipendiumipäeval anname noortele lisaks rahale ka oskuse sellega ja oma igapäevaluga majandada. Noorte motivatsioonikirjadest loeme, et raha on küll vähe, aga puudu on ka oskustest, kuidas näiteks suurema ostu jaoks raha säästa. Asenduskodus kasvanud noor ei pruugigi isemajandamisega enne kokku puutuda, kui asenduskodu teenus läbi on ja siis pole enam kellegi käest nõu küsida. Nii pole kiirlaenud ja muud säärased lühinägelikud lahendused enam kaugel.”
Noorte seas läbiviidud uuringud näitavad, et tavaperes kasvava noore (15–20-aastane) isiklikus kasutuses on kuus umbes 95 eurot. Asendushoolduse noored, kes õpivad asenduskodust eemal, saavad kasutada umbes samasuguse summa, kuid peavad sellest katma ka kulutused igapäevasele toidule.
SEB Heategevusfond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turva- ja asenduskodudes peatuvate laste toetuseks, koordineerib kasuperede nõustamist ja annab välja stipendiume.
KATI KÄPP
MTÜ SEB Heategevusfond

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411