Reede, november 29, 2013
 

Sajandi sündmus

Kärdla sajandi sündmusest, sadama avamisest sai kolmapäeval osa mitusada inimest. Kõik soovisid oma silmaga näha, milline näeb välja uus sadam.
Pilt on väga ilus – suur tükk mere äärt on korda tehtud ja selleks merelt maadki lisaks võetud. Seal, kus praegu on kaid ja parkla, loksus ju seni vesi ja vohasid kõrkjad.
Valgustatud ja sillutisega kaetud teed annavad nii kohalikele elanikele kui linna külalistele võimaluse korrastatud rannas jalutada – Hiiu Leht usub, et sellest saab paljudele lemmikpaik, kus nautida nii tormi kui vaikseid merevaateid, nii hommikust päikesetõusu kui õhtuvalgust. Just nii nagu Kerteli küla, hiljem Kärdla linna elanikud käisid kunagi aurulaeval vastas.
Suurim kasu tõuseb sadamast nii paatide kui purjekate omanikele, sest kaasaegses sadamas on nende tarbeks olemas kõik vajalik.
Uued võimalused avanevad ka noortele purjetajatele. Noori hiidlasi aastakümnete jooksul purjetamispisikuga nakatanud treener Ott Epner võis veel mõni aasta tagasi ainult unistada praegustest võimalustest. Loodetavasti toob uus, ilus ja mugav sadam ka rohkem noori purjetama.
Ootame, et sama kiirelt, kui valmis sadam, kerkivad sadama ümber ka hooned paatide-purjekate hoidmiseks ja remondiks, toitlustamis- ja ööbimisvõimalusedki. Praegu veel avalikustamist mitte kannatavatel andmetel paistvat juba silmapiiril ka Kärdla spaaehitaja laeva purjed.
Kärdla on jälle sadamalinn ja linn on jälle näoga mere poole.
29. november 2013

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411