Teisipäev, november 12, 2013
 

Pangas saab kroone vahetada veel kaks kuud

Swedbanki ja SEB panga sularahakontorites üle Eesti saab kroone eurodeks vahetada tänavuse aasta lõpuni.
“Väljaspool Tallinna elavad inimesed, kes tahavad kodukoha lähedal kroone eurodeks vahetada, saavad seda teha veel vaid novembris ja detsembris. Pärast detsembrit peab kroonide vahetamiseks tulema keskpanga muuseumisse. Siin saab aga lisaks raha vahetamisele tutvuda ka muuseumi põneva väljapanekuga,” ütles Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve.
Roosve lisas, et võimalust kroone eurodeks vahetada on kasutatud aktiivselt üle Eesti, kuid tagastatavate kroonide kogused on pidevalt kahanenud. “Võimalus vahetada kroone kodukoha lähedal kestis nii pikalt tänu heale koostööle kommertspankadega,“ märkis Roosve. Teistes euroala riikides on rahvusvaluutat vahetatud kommertspankades kahe kuu kuni poole aasta vältel.
Järgmisest aastast saab kroone eurodeks vahetada keskkursiga, teenustasuta ja piiramatus koguses Eesti Panga muuseumis Tallinnas. Muuseum on avatud T–R kell 12–17 ja laupäeviti kell 11–16.
Novembri alguseks oli Eesti kroone tagastamata veel 49 miljoni euro väärtuses; pangatähti 42 ja münte 7 miljoni euro väärtuses. 2011. aastal tagastati Eesti Panka kroone 318 miljoni, 2012. aastal 3,5 miljoni ja 2013. aasta 10 kuuga 1,7 miljoni euro väärtuses.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411