Reede, november 8, 2013
 

Lääne keskus teenindab ka Rapla- ja Järvamaa 112kõnesid


Häirekeskuse Lääne keskuse teeninduspiirkond laienes – esmaspäevast teenindab Lääne keskus lisaks Pärnumaale, Läänemaale, Saaremaale ja Hiiumaale nüüd ka Rapla- ja Järva­maa 112-kõnesid.
Peamine põhjus selle muudatuse läbiviimiseks on seotud ettevalmistustega ühele hädaabinumbrile 112 üleminekuks novembrist 2014.
Lääne keskuse töösaal hakkab haldama ka nende kahe maakonna päästeressurssi, aga Rapla- ja Järvamaa kiirabi jääb jätkuvalt Põhja keskuse töösaali ülesandeks.
Lääne keskus võttis Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefektuuri juhtimiskeskuselt üle politseivaldkonna hädaabikõnede vastuvõtmise ülesanded 6 maakonnas – Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa, Läänemaa, Raplamaa ja Järvamaa. Kuid 112 kõnesid võeti endiselt vastu neljast maakonnast  – Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa ja Järvamaa.
Alates novembrist on  ühtlustatud 112 ja 110 teeninduspiirkonnad ja kui inimene helistab ka Hiiumaalt  hädaabinumbrile 112 ja soovib sündmuskohale päästjaid, kiirabi või politseid, siis satub ta Lääne keskusesse ehk Pärnusse.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411