Teisipäev, november 26, 2013
 

Kuulmisuuringu aparaat haiglale

Selveri heategevusprojekti “Koos on kergem” kaudu saab Hiiumaa Selveris annetada Hiiumaa haigla kuulmisuuringu aparaadi soetamiseks.
Hiiumaa haigla peaarst Gennadi Aavik rääkis, et seadet hakatakse kasutama vastsündinute kuulmisvõime määramiseks. “Vahel sünnivad lapsed kurdina või tugeva kuulmisdefektiga ja kui neile kohe abi osutada juba esimestel elukuudel, siis võib see oluliselt parandada raviefekti,” ütles Aavik. Ta lisas, et haiglale on aparaat hädavajalik ja Hiiumaa haigla sünnitusosakond on siiani viimane Eestis, kellel see puudu.
Seadme kogumaksumus on 5000 eurot.
Igalt Selverist tehtud ostult liigub kohalikule haiglale 0,64 senti. Lisaks võib jätta raha ka annetuskarpidesse ja osta kampaaniatooteid.
Selverites üle Eesti kogutakse oma maakonna haigla laste- või sünnitusosakonnale heategevusraha, mille abil saavad haiglad soetada vajalikku aparatuuri ja inventari.
Näiteks saarlased koguvad raha Kuressaare haiglale soetamaks jälgimismonitori raskes seisundis laste elutähtsate funktsioonide kontrollimiseks. Haapsalus asuvas Rannarootsi Selveris aga saab annetada Läänemaa haigla multifunktsionaalne protseduurikäru hankimiseks.
Kampaania kestab 21. novembrist 8. jaanuarini, seejärel annab poekett kogutud raha haiglatele üle.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411