Teisipäev, november 12, 2013
 

Kompetentsi napib?

Emmaste vallavolikogu istungil oldi jälle hädas seaduse tundmise ja tõlgendamisega. Tulemuseks, et vallavanem jäi reedel ametisse valimata.
Kui esimesel uue vallavolikogu koosolekul tekkis segadus häälte lugemisega, siis seekord taheti üks volikogu liige hääletamisõigusest lausa ilma jätta.
Kella viieks peale lõunat väljakuulutatud vallavolikogu istung algas pool tundi hiljem, sest osa liikmeid tuustisid seadustes ja küsisid juristidelt telefoni teel nõu. Vallavolikogu liikmed olid eriarvamusel, kas Emmaste vallavanema kandidaadiks pakutud Tiit Paulus, kes on vallavolikogu liige, võib hääletada enda valimisel vallavanemaks.
Eelmise volikogu esinaine Merike Kallas väitis, justkui nõuaks seda korruptsioonivastane seadus.
Ometi ei käsitle korruptsioonivastane seadus üldse õigustloovaid üldakte, mida võtab vastu kohaliku omavalitsuse volikogu ja vallavanema ametisse valimine on volinike ainupädevus.
Paulus loobus hääletamisest, kuid nelipoolt- ja kolm vastuhäält ei andnud soovitud tulemust. Seda, et ametisse valimiseks oleks pidanud Paulus saama volikogu enamuse st vähemalt viis häält, avastasid volinikud alles õhtul pärast istungit.
Uus katse vallavanemat ametisse saada tehakse neljapäeval.
Ehk on tõesti viimane aeg kõik saare omavalitsused liita, et volikogu jaksaks palgata kompetentse sekretäri, kes seadusi tunneb ja algajaid volikoguliikmeid õigel rajal hoiab.

12. november 2013

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411