Reede, november 29, 2013
 

Kärdla jõulukuusk tuli Keskväljakule linnast

ANU PIELBERG
Viiendat aastat toodi keskväljaku jõulupuu siitsamast Kärdlast.
Arengu- ja majandusosakonna juhataja Kaidi Nõmmerga rääkis, et linnas on palju suuri kuuski, mis kasvavad majadele liiga lähedal või on muutunud ohtlikuks.
Inimesed on juba võtnud raieloagi, kuid linnavalitsus on mitme ilusa puu omanikul palunud oodata, et maharaiutud puu inimeste rõõmuks ja silmailuks jõuluajal Keskväljakule püsti panna.
Tänavu pidi jõulupuu tee Kärdla Keskväljakule olema õige lühike, sest sobiv kuusk kasvas  kultuurikeskuse taga eramaja õues. Puu omanik soovis juba suvel majale liiga lähedal kasvanud kuuse maha võtta, aga linnavalitsus palus tal sellega oodata jõuludeni.
Kõik läks OÜ Hiiu Autotrans töömeestel plaanipäraselt seni, kuni kuusk sai langetatud. Siis murdus puu latv, mis oli kasvanud oksast kunagi murdunud ladva asemele. Hiiu Autotransi juhataja Anu Pielberg, kelle korraldada oli jõulukuuse toomine esmakordselt, rääkis, et alt vaadates seda ei näha ei olnud.
Ladvata puu väljaku ehteks ei sobinud ja nii anti selle, nagu ka kõigi teiste Kärdla Keskväljakut ehtinud jõulupuude, tüvi Kärdla kooli tööõpetuse õpetajale Ain Jepišovile vigursaagimisetööde jaoks.
Õnneks oli ametnikel välja valitud veel mitu kuuske, mis kõik samuti kasvavad Kärdlas.
Teine puu toodi Keskväljakule püsti panemiseks Kõrgessaare mnt 21 kinnistult, kus see kasvas otse keldri peal.
Kahara puu võimsad oksad täitsid kogu tänava laiuse, kui ASi Klemet auto seda mööda Vabaduse ja Tiigi tänavat keskväljakule sõidutas.
Kuuse algne kõrgus oli 27 m, mõnemeetrine jupp tüve saeti maha ja maa sisse läks poolteist meetrit, nii jäi jõulupuu pikkuseks pisut üle 22 meetri.
Kuusk sai püsti, tähe tippu ja küünlad külge kolmapäeva õhtuks. Tuled süüdatakse esimesel advendil ehk pühapäeval, 1. detsembril kell 17.45, mil toimub esimese advendi tähistamine Kärdla keskväljakul.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411