Teisipäev, november 12, 2013
 

Isamaalisel fitnessil võistlevad esmakordselt ka tüdrukud

LIINA SINIVEER
Eelmisel esmaspäeval Suuremõisas alanud isamaalise fitnessi võistlussarja kuuenda hooaja avaetapil lõid esmakordselt kaasa ka kaks tütarlast, noormehed aga näitasid aastate parimaid tulemusi.
Noormeestest oli parim Margus Pirk Käina gümnaasiumist, kes sai parima tulemuse kirja nii lõuatõmmetes kui kätekõverdustes ning läks võistlussarja juhtima ülekaaluka 225 punktiga. Talle järgnesid Marko Kallas politseist 193 punktiga ja Valter Kiislar Hiiumaa ametikoolist 172 punktiga. Osalejad hindasid, et tulemused on aastate lõikes avaetapi kohta parimad.
Esimese võistlusala, rippes kätekõverduste tegemises edestas Pirk teisi mäekõrguselt: tema 78 lõuatõmbele minuti jooksul oli paremuselt järgmisel, Kallasel vastu panna 48 ja Kiislaril 46.
Kõhulihaste tegemises pani teistele pika puuga jällegi Kiislar, kes tegi minuti jooksul 83 istessetõusu. Lähemad konkurendid Aivo Jõeleht Kärdlast ja Margus Pirk said tulemuseks vastavalt 62 ja 61 korda.
Viimase võistlusala kätekõverduste jaoks tuli noormeestel särgid seljast visata. “Et ei oleks vaidlust, kas läheb särk või rind vastu matti,” selgitas võistluse peakohtunik Tiit Madalvee. Ta jälgis hoolega, et iga viimane kui kätekõverdus oleks ausalt ja lõpuni tehtud ning lubas poolikud korrad arvestamata jätta. Parima tulemuse tegi jällegi Margus Pirk, kes 86 pumpamisega minuti jooksul edestas Marko Kallast vaid ühe korraga. Neile järgnes samuti politseid esindanud Kaupo Känd 75 korraga.
Tüdrukute omavaheline tasavägine rebimine sai lõpplahenduse alles viimase alaga, kui Katrin Tammeveski Käinast tegi kätekõverdusi teisest Käina tüdrukust Gerda Kangurist rohkem ning läks 101 punktiga neidude arvestuses juhtima. Kangur on tal tihedalt kannul 99 punktiga. Tüdrukud rääkisid, et on võistlussarjaks valmistunud jõusaalis trenni tehes ning osalevad kindlasti ka järgmistel etappidel. “Oleks tore, kui see annaks indu ka teistele tüdrukutele,” lisas Madalvee.
Kärdla noormehed pole viimastel aastatel võistlussarjas osalenud, kuid nüüd päästsid olukorra Aivo Jõeleht ja Kert Kuusalu, kes olid võistluse infot näinud Facebookis ja otsustasid proovida.
Meeskondlikus arvestuses juhib politsei (Kaupo Känd ja Marko Kallas) 350 punktiga, neid püüavad Hiiumaa ametikooli võistkond (Valter Kiislar ja Gregor Köster) 338 punktiga ning Kärdla võistkond (Kert Kuusalu ja Aivo Jõeleht) 294 punktiga.
“Vähe meid oli, aga tulemused olid aastate parimad!” ütles Madalvee pärast võistlust rahulolevalt. “Mõned poisid on meil sellised, et võib kohe kasvõi Afganistani saata,” lisas ta. Madalvee selgitas, et võistluse eeskujuks võetud NATO-testides saaks parimad noormehed väga häid tulemusi ja ka võistelnud tüdrukud oleks testis naiste arvestuses igati hea skoori teinud.
Esimesel isamaalise fitnessi etapil Suuremõisas osales kaheksa noormeest ja kaks neidu. Teine etapp toimub 14. jaanuaril kell 16.30 sealsamas. Harjutused on samad kui avaetapil, kuid kõiki tuleb sooritada kahe minuti jooksul.
Võistlusel osalevad lisaks gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele ka põhikooliõpilased, kelle jaoks esimesed etapid viiakse läbi koolides üle Hiiumaa.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411