Reede, november 8, 2013
 

Isadepäev on pere päev

Kõikide isade ja perede ühine tähtpäeva siht on esile tõsta ema rolli kõrval ka isa osa ja tähtsustada isade ja laste suhteid. Sarnaselt emadepäevale on isadepäeva traditsioon saanud alguse eelmise sajandi algul USAst ja Eestisse jõudnud Soome eeskujul. Isadepäeva hakati meil tähistama 1988. aastal.
Perekonnas on koos ema ja isaga lapse jaoks rõõmud ja õnnestumised üheskoos suuremad ning mured ja ebaõnn kergemini mööduvad. Ema on lapse jaoks esmatähtis, aga isa osa ei saa keegi peale isa enese täita.
Sageli kiidetakse mehi kui edukaid firmajuhte, poliitikuid ja spetsialiste, aga isiklikuks ja vähemtähtsaks peetakse meest isana.
Tänases lehes on juttu treener Toivo Pruulist, kes räägib, et temal on hea läbisaamine nii isiklike laste kui õpilastega. Eks see tule ka noorte ärakuulamisest, nendega koos rõõmustamisest väiksemate ja suurte edusammude üle ning otsides ühiselt lahendusi muredele.
Kuigi isadepäeva pühitsemine on meil veel uudne komme, saab seegi ajapikku üheks tähtpäevaks teiste hulgas.
Hiiu Lehe arvates polegi tarvis seda päeva eriliselt pühitseda tehes kalleid kingitusi ja pidades uhkeid kõnesid.
Piisab sellest, kui igaüks oma isa meeles peab, kasvõi helistab talle ja leiab aega juttu ajada või teeb õhtusöögiks isa lemmikroa.

8. november 2013

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411