Teisipäev, november 26, 2013
 

Hiiumaal püsib kuritegude arv mullusel tasemel, Saaremaal langeb

Justiitsministeeriumi andmetel jäi Hiiumaal kuritegevuse tase selle aasta esimese kümne kuu jooksul samale tasemele: nüüd registreeriti 88 kuritegu, mullu samal perioodil 86.
Tänavu registreeritud kuritegudest moodustasid võrdselt ühe neljandiku vargused ja ühe neljandiku joobes sõidukijuhtimine, ligikaudu viiendiku kehaline väärkohtlemine; kõik ülejäänud kuriteod moodustasid kokku kolmandiku registreeritud kuritegudest.
Kuritegevuse struktuur Hiiumaal jäi üldjoontes sarnaseks eelmise aastaga, kuid 2012. aastal olid vargused selgelt esikohal (kolmandik kuritegudest) ning joobes sõidukijuhtimine jäi teiseks (viiendik kuritegudest). “Nagu näha, on varguste arv vähenenud ja joobes sõidukijuhtimine sagenenud – kuid tuleb arvestada, et juhtumite arv on suhteliselt väike ning ka väikesed muutused mõjutavad märgatavalt erinevate kuriteoliikide osakaalu,” selgitas ministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik.
Võrdluseks tõi ta Saaremaa, kus kuritegude arv langes märgatavalt – ligi 30 protsenti, seda eelkõige tänu varguste arvu vähenemisele ligikaudu kaks korda. Samuti vähenes seal joobes sõidukijuhtimine enam kui neljandiku võrra. Kokku registreeriti Saaremaal selle aasta 10 kuuga 308 kuritegu, eelmisel aastal samal perioodil 435 kuritegu.
Hiiumaal registreeritud kuritegude üldarvuga võrreldes oli seda tänavu kolm ja pool, mullu aga viis korda enam.
Kogu Eestis vähenes kuritegude arv kümne kuu lõikes nelja protsendi võrra. 2013. aasta kümne kuuga registreeriti 33 096 kuritegu, mida on 1558 ehk  protsenti vähem kui aasta varem samal ajal.
Kõige levinum ehk varavastane kuritegevus vähenes 9 protsenti, sealhulgas varguste arv 12 protsenti, kuid kasvas röövimiste arv 9 protsendi võrra. 27 protsenti rohkem registreeriti kelmusi. Väga tihti on tegu mobiilioperaatorilt telefoni väljapetmisega ja internetipettusega, näiteks jäetakse ostjale kaup kätte toimetamata. Tuleb siiski silmas pidada, et nende kuritegude registreerimine vähenes järsult 2011. aastal ning neid on ka praegu vähem kui 2009. ja 2010. aastal.
Isikuvastaste kuritegude arv on 5 protsendi võrra suurenenud. Põhjus on siin nagu mitme eelmise kuu puhulgi esmajoones see, et politsei on hakanud rohkem tähelepanu pöörama kehalise väärkohtlemise kuritegudele, mida on kümne kuuga registreeritud 4611 (kasv 6 protsenti). See on ülekaalukalt kõige sagedasem isikuvastane kuritegu, ligi 80 protsenti kõigist isikuvastastest kuritegudest).
Raskeid isikuvastaseid kuritegusid on registreeritud 49 (40 tapmist ja 9 mõrva) ehk 19 võrra vähem kui eelmisel aastal sama ajaga.                                                                HR

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411