Reede, november 1, 2013
 

Hiiu Talv 2013 – Eesti parim rahvaralli

Argo Nurs
[/media-creditEsimene Hiiumaa rahvaralli Hiiu Talv 2013 pälvis kohe Eesti parima rahvaralli tiitli.
Ralli üks korraldajaid, Argo Nurs on tunnustuse üle väga õnnelik. Ta tänas korraldajate nimel kõiki, kes rallit korraldada aitasid, toetasid ja võistlemas käisid, Pühalepa valda ja Kärdla linna, kus ralli toimus, ja eriti kohalikke elanikke, kes olid nõus lubama ralli oma koduteedele.
“Me teeme seda veel!” kinnitas Nurs Hiiumaa rahvaralli korraldusmeeskonna nimel, kuhu lisaks Nursile kuulusid veel Kristjan Ojasoo, Sven Heinlaid, Arvo Arula ja Martin Juhe.
Tunnustus anti üle laupäeval, 26. oktoobril Autospordi liidu rahvaspordihooaja lõpetamisel, kus premeeriti parimaid sportlasi ja tunnustati parimaid võistlusi. Kui parimaks sprindivõistluseks tunnistati juba teist aastat järjest Oti Pubi Otepää rahva­sprint, siis aasta parimaks rahvaralliks Hiiumaal esmakordselt toimunud rahvaralli Hiiu Talv 2013.
Argo Nurs, kes mullu võidusõidust ajutiselt loobus ja püüab nüüd võidukihutamised taas saarele tagasi tuua, ütles, et tema ise sai rallipisiku külge üsna kogemata. Lapsepõlves käis ta loomulikult kogu aeg vaatamas rallivõistlusi, mis tollal olid Hiiumaal üsna tavalised, kuid siis ei osanud ta isegi loota, et ise kunagi sõitma hakkab.
See juhtus aastal 2007 kui ta hakkas endale otsima n-ö pühapäevaautoks Moskvichi. “Sattusin kokku Rain Pruuliga, kes pakkus mulle ühte autot – tuli välja, et see auto on Moskvich Liiga ühe asutaja Jüri Roosti auto. Ostsin selle ära ja lasin Pruulil korda teha ja siis, nagu muuseas, avastasin end 2008. aasta vara­kevadel kipsis käega Võru rahvasprindi stardist. Mõtlesin, et teen ühe sõidu ja nüüd on näha, mis sellest ühest sõidust välja tuli.”
Hiiu Talv 2013 sõideti päev enne vabariigi aastapäeva, tänavu 23. veebruaril Püha­lepa valla teedel ja Salinõmme sadama lähedal merejääl. Võistluskeskus asus Kärdla keskväljakul. Rallile startis 67 võistkonda. Võitjaks osutusid Aiko Aigro ja Marko Koosa, kes sõitsid autoga Mitsubishi Lancer EVO 6.
Hiiumaa rahvaralli eri­päraks oli kiiruskatse mere­jääl, mida Eestis teistel rallidel pole viimasel ajal kasutatud. Nurs rääkis, et sõitjatele meeldisid ka vahelduva tempoga rajad, mis nõudsid kohati väga täpset auto­tunnetust ja
-valitsemist. Ilmselt just ühe või teise puudumise tõttu oli palju väljasõite, mis tänu rohkele lumele ei olnud ohtlikud. Rallit alustanud 67 võistkonnast katkestas vaid kaks – üks väljasõidu tõttu ja teine tehnilise rikke pärast.
Kui kõik plaanipäraselt läheb, peaks järgmine rahvaralli Hiiumaa teedel toimuma 15. veebruaril 2014.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411