Teisipäev, november 26, 2013
 

Filmiklubi toob Hiiumaale väärtfilme

Kuigi pimedate ööde festival PÖFF tänavu meile ei jõua, pakub kinoklubi hulgi vaheldust ja vaatamisrõõmu sombusteks õhtuteks.
Novembrikuu viimasel nädalavahetusel ootavad paljud filmisõbrad ka Hiiumaal PÖFFi väärtfilme. Vajaliku digitaalse kinotehnika puudumise tõttu ei ole tänavu võimalik neid linateoseid siin näidata. PÖFFi filmid on digitaalses DCP-formaadis, mistõttu neist on võimalik tänavu osa saada vaid Tallinnas ja Pärnus.
Filmiklubi püüab seda vajakajäämist korvata. “Kahe päeva jooksul toome huvilistele vaatamiseks neli väärtfilmi, mis juba mitmetel filmifestivalidel osalenud või osalemas,” ütles MTÜ Hiiumaa Kino juhatuse liige Arno Kuusk. Ta rääkis, et nimekirja võimalike filmidega pakkus välja kino Sõprus.
“Siiani on filmiklubis linastunud filme vahendanud MTÜ Kinobuss, kes levitab filme meile sobilikus Blu-Ray formaadis. Teistes formaatides filmide näitamiseks vajalikku tehnikat filmiklubi rendib,” ütles Kuusk. Ta rääkis, et nad hoiavad silmad lahti, et soodsa pakkumise korral ka ülejäänud vajalik tehnika soetada, kasvõi kasutatud seadmete näol.
Lisaks filmielamusele on võimalik mõnusaid suupisteid ja jooke nautida Baabade kinokohvikus, mis avab Kärdla kultuurikeskuse sammassaalis uksed juba enne esimest seanssi ning jääb avatuks ka peale viimase filmi lõppu.
Tavapärase kolmapäevase kinoõhtu raames saab 4. detsembril vaadata lustakat prantsuse romantilist komöödiat “Populaarne tüdruk”. Selle retrohõngulise komöödia keskmes on 1950. aastatel ülipopulaarsed masinakirjutamise meistrivõistlused.
Piletite eelmüük nii internetis kui Kärdla kultuurikeskuses algab täna. Lisainfo: facebook.com/hiiumaakino.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411