Teisipäev, november 12, 2013
 

Bornholmi lahkumine teeb Hiiumaa B7 juhtsaareks

Harda Roosna | Hiiu Leht
25. tegevusaasta eel on Läänemere seitset saart ühendavat organisatsiooni B7 tabanud kriis ja organisatsioonist lahkuva Bornholmi juhtsaare rolli võtab üle Hiiumaa.
Eelmisel nädalala Ahvenamaal toimunud B7 aastakonverentsil teatas Bornholmi esindus, kes pidanuks vastu võtma juhtsaare rolli, hoopis organisatsioonist väljaastumisest.
Juhtsaare rolli pakuti seejärel Saaremaale, kuid maavanem Riho Rahuoja sõnul leidsid saarlased, et nii kiiresti nad järgmise aasta tegevusprogrammi paika panna ei suuda ja loobusid.
Nii pakuti juhtsaare ülesandeid hiidlastele ning maavanem ja maasekretär Piret Sedrik, kes ise aastakonverentsil kohal olid, otsustasid pärast arupidamist pakkumise vastu võtta. “Ainuüksi B7 aastakonverentsi korraldamisega toome Hiiumaa ettevõtlusse 14 000 eurot, miks mitte seda raha vastu võtta,” põhjendas Rahuoja.
Maavanem ütles, et Bornholmi esindus nimetas väljaastumise põhjuseks liiga kõrgeid liikmemaksusid, kuid tema hinnangul oli tegelikuks põhjuseks, et kaks Bornholmi linnaametnikku tegid B7st oma eraasja ja käisid kohtumistel, kuid teisi kaasasid vähe.
Maavanema sõnul organisatsiooni nime siiski muutma ei hakata ja selleks on jätkuvalt B7.
Lisaks vähendasid B7 liikmessaared liikmemaksu, mis nüüd kujuneb selliselt, et iga saare baassummaks on 1500 eurot, millele lisandub 15 senti iga registreeritud elaniku kohta. Hiiumaa liikmemaksu on maksnud riik ja see väheneb sellise valemi järgi mõnesaja euro võrra.
Ühtlasi vähenes muudatusega organisatsiooni aastaeelarve enam kui poole võrra, varasemalt 132 000 eurolt 46 000 euroni.
B7 saarte koostöös on läbi viidud ühisprojekte saarte keskkonna ja Läänemere keskonnaohutuse parandamiseks, turismi edendamiseks, uuritud ja võrreldud on saarte transporti ning otsitud energiavarustuse lahendusi, mis sobilikud saartel. Hiiumaa noored on saanud käia B7 noorte spordimängudel, muusikafestivalidel ja laagrites.
Hiiumaa on B7 juhtsaareks olnud 2010., 2003. ja 1996. aastal.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411