Reede, november 22, 2013
 

BodyPumpi saab harrastada ka Kärdla Mängude majas

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Detsembris algavad Kärdla Mängude maja saalis esmakordselt BodyPumpi treeningud, kus rühmas ja muusika saatel tehakse lihasvastupidavusharjutusi kangi ja ketastega.
Tund aega kestva treeningu jooksul treenitakse läbi kõik suuremad lihasgrupid alustades jalgadest ja lõpetades kõhulihastega. Iga osaleja saab kangile valida raskuseid vastavalt oma treenitusele. Kärdla jõusaali varustusest tulenevalt saab minimaalselt lisada kilosele kangile kaks kilost ketast – koguraskus seega kolm kilo. Algaja võib mõnda harjutust sooritada ka lisaraskuseta. Edasijõudnud saavad järk-järgult laduda juurde raskemaid kettaid.
Septembris Tallinnas BodyPumpi treenerite baaskoolituse läbinud Triin Masing ootab igasse trenni maksimaalselt 25 osalejat. Trennid hakkavad toimuma viis korda nädalas: nädala sees õhtuti, laupäeviti kell 11.
Hiiumaa juurtega Masing, kes mandril usinalt BodyPumpis käis, jäi Hiiumaale kolides seda trenni taga igatsema. Koostöös Hiiumaa Jõualade ja Rühmatreeningu seltsiga leidsid nad võimaluse kulukal koolitusel osalemiseks ja treeningutega alustamiseks.
Masing ütleb, et BodyPump sobib nii kogenud harrastajatele kui algajatele trennis käijatele, sest raskuseid saab valida vastavalt füüsilisele vormile. Algajal kangitõstjal soovitabki ta jõusaalile eelistada BodyPumpi. “See on hea just sellepärast, et treener kogu aeg kontrollib tehnikat ja suunab,” selgitas Masing.
BodyPump on siiski vastupidavustreening ning seda võiks kombineerida jõu- ja aeroobse trenniga. Näiteks kui jõusaalis sooritatakse üldjuhul ühes seerias kuni 15 kordust, siis BodyPumpis võib korduste arv ulatuda sajani.
Taisi Telvik Hiiumaa Jõualade ja Rühmatreeningu seltsist rääkis, et juba toimunud tutvustavates treeningutes on osalenud ka jõusaalitaustaga mehi. “Tahaks kõigile meestele öelda, et see ei ole kangiga tantsimine, tulge ja proovige, ärge häbenege,” ütles Telvik. “Linnas julgemad poisid käivad väga intensiivelt trennis ja see annab tulemust iga sportlase põhialal ka.”
Kuigi kolm kuud treenitakse BodyPumpi trennides ühe muusika järgi ja tehakse samu harjutusi, ei lähe trennid Telviku sõnul üksluiseks: kulub aega, et saada harjutuste tehnika paika. “See on eduelamus, kui oled jälle saanud raskuseid suuremaks panna,” lisas ta.
Trennide hinna kujundavad Telviku sõnul muuhulgas igakuine litsentsitasu ja mitu korda aastas litsentsi hoidmiseks vajalikud treeneri koolitused. Baaskoolituse jaoks sai selts raha kultuurkapitalilt, varustus soetati kevadel LEADER programmi toel.
Täpsem info trennide kohta ja registreerimine Hiiumaa Jõualade ja Rühmatreeningu seltsi Facebooki lehel.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411